بشار اسد خواستار هماهنگی واشنگتن و دمشق در زمینه مبارزه با تروریسم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه از آمریکا خواست اگر واقعا قصد مبارزه با تروریسم را دارد، اینکار را با هماهنگی دولت دمشق انجام دهد، زیرا که بدون همکاری دولت و ملت، نمی‌توان گامی در این زمینه برداشت.

رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با سایت خبری "یاهونیوز" درباره برقراری مناطق امن در سوریه، گفت این مناطق تنها زمانی قابل ایجاد هستند که ثبات و امنیت برقرار باشد و تروریست‌هایی که از سوی همسایگان با پول و سلاح حمایت می‌شوند، وجود نداشته باشند. به گفته بشار اسد، آنگاه است که یک منطقه امن و طبیعی وجود داشته باشد، با اینحال او درباره ایده برقراری مناطق امن در سوریه گفت: "به نظر من این ایده، یک ایده واقع‌گرایانه نیست"

او دلایل آوارگی شهروندان سوریه و فرارشان از خانه‌هایشان را به گردن آنچه "اعمال تروریستی حمایت شده از خارج" نامید و همچنین تحریم‌های اعمال شده بر علیه سوریه انداخت . اسد ضمن بی‌گناه جلوه دادن خود و نادیده گرفتن نقش حکومتش در آواره شدن میلیون‌ها شهروند بی‌گناه سوری، گفت: این یک بحران انسانی است که بر اثر حمایت غربی‌ها و حمایت منطقه‌ای ترکیه، قطر و سعودی از تروریست‌ها رخ داد. این یک موضوع اتفاقی نیست.

اسد معتقد است که همکاری روس‌ها و آمریکایی‌ها برای حل بحرانی در جهان ضروری است و بحران سوریه نیز از این قائده مستثنی نیست.

بشار اسد همچنین به آخرین گزارش سازمان عفو بین‌الملل درباره اعدام هزاران زندانی در زندان صیدنایا اشاره کرد و گفت: خجالت‌آور است که سازمان عفو بین‌المللی، گزارشی را بدون وجود وجود هیچ مدرک و دلیلی منتشر کند. گزارش‌های این سازمان دائما اعتبار عفو بین‌الملل را خدشه‌دار می‌کند، زیرا این گزارش‌ها همیشه جانبدارانه و سیاست‌زده هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید