ویدیو.. لحظه آغاز آتش سوزی یک شبکه تلویزیونی سودانی هنگام پخش زنده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ساختمان شبکه «النیل الازق» که از مشهورترین شبکه‌های تلویزیونی سودان است، چهارشنبه 8 فوریه آتش گرفت. یک ویدیوی نادر، لحظه آتش گرفتن این ساختمان را هنگام پخش زنده نشان می‌دهد. مجری و مهمانش ناگهان دیدند که شراره‌های آتش از سقف استودیو، بر سر آن‌ها می‌ریزد.

برنامه پزشکی صبحگاهی، درباره درمان بیماری «نقرس» بود. مجری که شراره‌های آتش را دید، به مهمانش گفت: «باشد.. پس از میان برنامه ادامه می‌دهیم.. باز خواهیم گشت». دستپاچگی در چهره مجری و مهمانش دیده می‌شد. آن‌‎ها احساس می‌کردند اتفاق عجیبی در حال روی دادن است و همزمان با پایین آمدن شراره‌های آتش، گویا از اتاق فرمان هم به آن‌ها اشاره‌هایی کردند.

پس از آن پخش این شبکه پر بیننده سودانی قطع شد و بینندگان هم متوجه نشدند چه اتفاقی افتاده است.

بنا بر اعلام مدیریت شبکه تلویزیونی، آتش سوزی حدود ساعت 10 و نیم صبح چهارشنبه آغاز شد. شروع آتش‌سوزی از یکی از استودیوهای اصلی بود. سالن اصلی تحریریه هم آتش گرفت. میزان تلفات 555 هزار دلار برآورد می‌شود.

سایت «سودان تریبون» در این باره نوشت: «اخیرا پدیده حریق در شبکه‌های تلویزیونی در حال تکرار است. ماه مه گذشته، استودیوی اخبار شبکه شروق به شکل مشابهی آتش گرفت. فوریه جاری هم برق ناشی از تماس برق هم باعث لغو جشنی شد که قرار بود به صورت زنده از شبکه سودان 24 پخش شود».

دلیل حادثه آتش سوزی در ساختمان شبکه «النیل الازرق» تماس برق به دلیل منفجر شدن یکی از پروژکتورها اعلام شد که باعث حریقی حدود یک ساعت و نیمه شد.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید