نماینده سازمان ملل از تهدید مخالفان حکومت سوریه عقب‌نشینی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد شامگاه روز چهارشنبه، اعلام کرد که استفان دی میستورا، فرستاده ویژه این سازمان، در روزهای آینده، دعوت نامه شرکت در کنفرانس «ژنو 4» را به طرف های درگیر در سوریه به منظور یافتن راه حلی برای بحران این کشور، ارسال خواهد کرد؛ و بدین ترتیب از هشداری که پیشتر به مخالفان حکومت سوریه داده بود، عقب نشینی کرده است.

دی میستورا پیشتر گفته بود در صورتی که مخالفان به توافقی درباره نمایندگان خود در کنفرانس ژنو، دست نیابند، خود مستقیما نمایندگان مخالفان را انتخاب خواهد کرد. کنفرانس ژنو 4 قرار است 20 فوریه در ژنو برگزار شود. این کنفرانس با نظارت سازمان ملل برگزار خواهد شد.

نماینده سازمان ملل در امور سوریه، روز هشتم فوریه را به عنوان آخرین فرصت مخالفان برای مشخص کردن نمایندگان خود در کنفرانس تعیین کرده بود.

در همین حال استفان دوجاریک سخنگوی سازما ملل متحد به خبرنگاران گفت که دعوت نامه‌‎ها در روزهای آینده به شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

دوجاریک گفت:«همه می‌دانیم که این اقدامات پیچیده است و به گفت‌وگوها و مشورت‌های بیشتری با افراد زیادی نیاز دارد. دی میستورا و تیم وی به این راه ادامه خواهند داد».

مخالفان سوری به تهدید فرستاده ویژه سازمان ملل واکنش نشان داده و گفته بودند که مساله انتخاب نمایندگان مخالفان، جزو اختیارات او نیست.

گفتنی است که ائتلاف ملی سوریه که در برگیرنده اکثر گروه‌ها و شخصیت‌های مخالفان رژیم اسد است، برای حضور در کنفرانس ژنو 4 اعلام آمادگی کرده است. این ائتلاف پیشتر در کنفرانس آستانه پایتخت قزاقستان با حضور ترکیه، روسیه و ایران، شرکت کرده بود. این کنفرانس با هدف تثبیت آتش‌بس در سوریه برگزار شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید