نخستین درگیری نیروهای تحت حمایت ترکیه با نیروهای اسد در شمال سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک منبع در ارتش آزاد سوریه اعلام کرد که برای نخستین بار، نیروهای سپر جزیره که از سوی ترکیه پشتیبانی می‌شوند با نیروهای دولتی سوریه، در نزدیکی شهرک الباب، با یکدیگر درگیر شدند.

به گزارش العربیه، همین منبع گفت که توپخانه ارتش ترکیه، نیروهای دولتی سوریه را در نزدیکی شهرک الباب، گلوله باران کرد.

این منبع خاطرنشان کرد که درگیری‌ها میان نیروهای ارتش آزاد سوریه و نیروهای دولتی، در جبهه ابوالزندین در نزدیکی شهرک الباب روی داد.

نیروهای ارتش آزاد سوریه که از پشتیبانی ترکیه برخوردارند، حمله‌ای بزرگ برای بیرون راندن شبه‌نظامیان داعش از شهرک الباب آغاز کرده‌اند. آن‌ها موفق شدند خطوط دفاعی داعش در آخرین پایگاه باقی‌مانده‌شان در استان حلب، در هم شکنند.

به گفته یکی از فرماندهان ارتش آزاد سوریه، نیروهای این ائتلاف مسلح مخالف حکومت سوریه با هماهنگی فرماندهان نظامی ترکیه، در حال پیشروی در نزدیکی دروازه‌های غربی شهر الباب هستند.

یکی دیگر از فرماندهان هم اعلام کرد که نیروهای ارتش آزاد سوریه، شبه‌نظامیان داعش را از دو روستای اصلی در شمال شرق شهرک الباب، بیرون راندند.

از سویی ارتش ترکیه پنجشنبه اعلام کرد که 44 شبه‌نظامیان داعش را در حملات هوایی، توپخانه‌ای و درگیری‌های رودر رو کشته است. در این درگیری‌ها دستکم 5 سرباز ارتش ترکیه هم کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید