حملات هوایی روسیه به شمال سوریه سه سرباز ترکیه را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سه سرباز ارتش ترکیه چهارشنبه 9 نوامبر، در حمله هوایی جنگنده‌های روسیه به نزدیکی شهرک الباب در شمال سوریه کشته شدند.
کاخ ریاست جمهوری ترکیه، این رویداد را ناشی از یک «اشتباه» توصیف کرد.

در همین حال رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری ترکیه و روسیه، بر سر افزایش همکاری نظامی در جنگ با گروه داعش، به توافق رسیدند.

به گزارش رسانه‌ها، ارتش ترکیه اعلام کرد که در حمله هوایی روسیه به نزدیکی شهرک الباب سوریه، 3 تن از سربازانش کشته و 11 تن دیگر زخمی شدند.

ارتش ترکیه و کاخ ریاست‌جمهوری روسیه (ترکیه) این حمله را ناشی از یک «اشتباه» دانستند. در همین حال پوتین در تماس تلفنی با اردوغان، به خاطر کشته شدن 3 سرباز ترکیه، ابراز تاسف کرد.

نیروهای ارتش ترکیه برای پشتیبانی از نیروهای ارتش آزاد سوریه در جنگ به منطور بیرون راندن شبه‌نظامیان گروه داعش از شهرک الباب، در نزدیکی این شهرک حضور دارند.

البته مداخله نظامی ترکیه در شمال سوریه که از چند ماه پیش آغاز شد، به گفته مقام‌های این کشور، با هدف دور راندن شبه‌نظامیان داعش و همچنین شبه‌نظامیان کُرد از مناطق نزدیک مرزهای ترکیه صورت گرفته است. این در حالی است که ترکیه از مخالفان حکومت سوریه حمایت می‌کند و روسیه، متحد نظام این کشور است.

در روزهای گذشته، نیروهای تحت حمایت ترکیه، پیشروی بزرگی در اطراف شهرک الباب و برخی از محله‌های داخل آن داشتند.

از سویی کاخ کرمیلن اعلام کرد که پوتین و اردوغان در گفت‌وگوی تلفنی خود، بر سر افزایش همکاری نظامی در جنگ با گروه داعش، به توافق رسیدند. آن‌ها همچنین بر سر انجام تلاش فعالانه‌تر در مذاکرات صلح سوریه در آستانه و ژنو، توافق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید