بحرین..کشته شدن 3 تن از زندانیان امنیتی فراری که به ایران می‌گریختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقابله با عملیات فرار افرار تحت تعقیب در پرونده‌های امنیتی به ایران، به کشته شدن دستکم سه‌تن از آن‌ها انجامید.

وزارت کشور بحرین صبح پنجشنبه 9 فوریه، از خنثی کردن عملیات فراری دادن شماری از افراد تحت پی‌گرد در پرونده‌های امنیتی به ایران از راه دریا خبر داده بود. برخی از این افراد ماه گذشته از زندان فرار کرده بودند.

وزارت کشور بحرین در بیانیه‌ای که در سایت خود منتشر کرده، اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به این وزارتخانه، سپیده دم پنجشنبه، عملیات فراری دادن شماری از افراد تحت پی‌گرد در پرونده‌های امنیتی که از مرکز اصلاح و بازپروری در منطقه «جو» در روز اول ژانویه 2017 فرار کرده بودند را، به شکست بکشاند. این عملیات طی همکاری و هماهنگی میان سازمان‌های امنیتی مختلف انجام شد.

وزارت کشور بحرین وعده داد که جزئیات این عملیات را اعلام خواهد کرد.

یکشنبه اول ژانویه ۲۰۱۷، زندان «جو» در بحرین هدف حمله مسلحانه قرار گرفت که به فرار شماری از محکومان در پرونده‌های تروریستی و کشته شدن یک نیروی پلیس انجامید. مهاجمان مسلح در این حمله یکی از نیروهای پلیس بحرین را کشتند.

ژوئیه سال 2016 هم نیروهای امنیتی بحرین، عملیات فرار شماری از افراد تحت تعقیب را خنثی کردند. طی این عملیات نیروهای گارد ساحلی موفق شدند عملیات فرار 8 محکوم در پرونده‌های تروریستی که قصد داشتند به وسیله یک قایق به ایران بروند را کشف و خنثی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید