نشست مخالفان سوری در ریاض برای بحث مذاکرات ژنو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هیات عالی مذاکرات سوری روز یکشنبه در ریاض گرد خواهد آمد تا پیرامون نشست ژنو۴ که قرار است در اواخر ماه فوریه برگزار شود به بحث بنشیند.

منابع مخالفان سوری می‌گویند مشغول تشکیل هیات مذاکره کننده برای ژنو۴ هستند که شامل گروه‌های شبه نظامی می‌شود، اما کردهای سوریه را در بر نمی‌گیرد.

یکی از مشکلات دورهای قبلی مذاکرات صلح سوریه حضور نمایندگان گروه های مخالف بوده که در قالب ائتلاف ملی در این گفتگوها شرکت می‌کردند، اما این گروه‌ها با یکدیگر تفاهم کامل نداشتند.

در همین ارتباط مقامات ائتلاف سوری می‌گویند در نشست‌های آنکارا و ریاض برای تشکیل هیات مذاکره کننده و هماهنگی آنها با گروه‌های مسلح سوریه تلاش می‌شود.

اگرچه به دلیل عدم حفظ آتش بس، ائتلاف مخالفان هنوز تصمیمی برای مشارکت در ژنو۴ نگرفته است، اما گفته می‌شود در صورت حضور در این مذاکرات گروه‌های کرد سوریه در آن حضور نخواهند داشت.

ائتلاف تهدید کرد در صورت عدم برقراری آتش بس واقعی و ارسال کمک‌های انساندوستانه در مذاکرات شرکت نخواهد کرد.

به دلیل اصرار ایران و روسیه در جداسازی نیروهای مخالف نظامی و سیاسی از یکدیگر و تشکیل چندین گروه از مخالفان، ممکن است مذاکرات آتی با پیچیدگی‌هایی روبرو شود، و در این صورت ائتلاف ملی تهدید کرده که مذاکرات آتی را بایکوت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید