ناتو آموزش سربازان عراقی را آغاز می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی- ناتو- این سازمان کار آموزش سربازان عراقی برای جنگ با داعش را از روز یکشنبه آغاز می‌کند.

ژنرال یان استولنبرگ، دبیرکل ناتو گفت کار آموزش سربازان عراقی برای مقابله با تله‌های انفجاری داعش در ابتدا در سطحی محدود آغاز می‌شود، ولی بعدها گسترش خواهد یافت.

استولنبرگ گفت: «آموزش داخل عراق محدود خواهد بود، اما مرحله به مرحله به پیش می‌رود، و توان ناتو برای این همکاری‌ها بیشتر از این‌هاست. این فعلا آغاز کار است، و ما بعد از ارزیابی و هماهنگی با متحدان فعالیت‌های خود را بیشتر خواهیم کرد».

به گزارش روزنامه آمریکایی والستریت ژورنال، دولت ترامپ از ناتو می‌خواهد در زمینه مبارزه با تروریسم فعالیت‌های بیشتری انجام دهد، دیگر متحدان آمریکا در این زمینه تردید‌هایی دارند.

در حالیکه تمامی اعضای سازمان ناتو از جنگ با داعش حمایت می‌کنند، اما محول کردن نقش بیشتر به ناتو موضوع بحث‌انگیزی شده است.
عده‌ای از دیپلمات‌ها معتقد هستند نام «ناتو» باعث عقب‌گرد عده ای در خاورمیانه می‌شود. عده‌ای دیگر بر این باور هستند که ورود ناتو به جنگ با داعش کار تصمیم‌گیری در جنگ را دشوار می‌کند.

آمریکا از ناتو می‌خواهد تا از جنگنده‌های تجسسی خود در جنگ هوایی سوریه استفاده کند. به گفته مقامات ناتو، برنامه آموزشی این سازمان در عراق پاسخی به درخواست آمریکا برای مشارکت بیشتر در جنگ با تروریسم است. ناتو قرار است بین ۱۰ تا ۱۷ افسر را به عراق اعزام کند.

عملیات جداگانه ناتو در اردن برای آموزش نیروهای عراقی ادامه دارد و ۳۵۰ افسر عراقی در این عملیات آموزشی شرکت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید