ارتش ملی یمن 30 شبه نظامی حوثی‌ را در جبهه میدی به اسارت درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن روز یکشنبه 5 فوریه 2017 اعلام کرد،در جریان درگیری با کودتگران حوثی و صالح در جبهه «میدی» 30 شبه نظامی حوثی را به اسارت درآورده است.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از منابع نظامی یمن، افراد به اسارت درآمده حوثی طی درگیری با نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی در محور «میدی» به اسارت درآمدند.

همزمان با این تحولات میدانی و آزادسازی مناطق گسترده‌ای در یمن، شاهدان عینی از حملات مکرر جنگنده‌های ائتلاف عربی به مواضع کودتگران حوثی در نزدیکی بندر «المخا» و اطراف آن خبر دادند.

طبق این گزارش شبه نظامیان حوثی در این حملات هوایی متحمل خسارت‌های سنگینی شده‌اند.

بر اساس منابه نظامی یمنی، جنگنده‌های ائتلاف عربی همچنین مقر گارد ریاست جمهوری وابسته به علی عبدالله صالح رئیس مخلوع یمن در منطقه «السواد» در جنوب صنعا و اردوگاه نظامی «الحفا» در کوه‌های «نقم» و «النهدین» ونیز پادگان نظامی «الصمع» در منطقه ارحب واقع در شمال صنعا را به شدت بمباران کردند.

جنگنده‌های ائتلاف همچنین پادگان خالد بن الولید در استان «موزع» و مناطق دیگری در بندر «المخا» را نیز بمباران کردند.

از سوی دیگر فرماندهی امنیتی منطقه «لودر» اعلام کرد، به دنبال خنثی شدن هجوم افراد مسلح شبکه القاعده برای تسخیر ساختمان اداره امنیت، فرماندهی امنیتی این منطقه وضعیت منع رفت و آمد را از ساعت هشت شب تا شش بامداد روز بعد به اجرا می گذارد.

برنامه منع رفت و آمد از شامگاه شنبه 4 فوریه آغاز و اکنون به اجرا گذاشته شده است .

در همین حال احمد عبید بن ذغر، نخست وزیر یمن تاکید کرد، دولت این کشور در مقابله با هر گونه اقدامات تروریستی، القاعده یا شبه نظامیان حوثی برخوردی قاطعانه خواهد داشت و در اجرای قانون و برقراری ثبات و امنیت این کشور کوتاهی نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید