کشته شدن 9 شبه نظامی حوثی در استان تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی یمن روز شنبه 4 فوریه 2017 اعلام کردند که در جریان درگیری‌ها میان کودتگران حوثی و ارتش ملی و مقاومت مردمی در استان تعز دست کم 9 شبه نظامی حوثی کشته و دهها تن دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش تلویزیون العربیه، گفت ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی طی شبانه روز گذشته نه تنها حوثی‌ها را در مناطقی از تعز دور کردند بلکه توانستند منطقه «الصلو» در جنوب این شهر را از حوثی ها بازپس گیرند.ارتش ملی یمن با وارد کردن تلفات سنگین بر شبه نظامیان حوثی، موفق به آزادسازی روستای «الصیار» و چند روستای دیگر در مرز جنوبی استان تعز شد.

در منطقه المخا نیز نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن که از سوی نیروی هوایی ائتلاف عربی حمایت می شوند، توانستند حلقه محاصر را بر شبه نظامیان حوثی تنگ تر کنند.

از سوی دیگر شبه نظامیان حوثی که طی هفته‌های گذشته در اغلب جبهه‌های جنگ در برابر حملات ارتش ملی و ضربات سنگین هوایی ائتلاف عربی مجبور به عقب نشینی شده‌اند، تلاش کردند که با گلوله باران مناطق مسکونی و ربودن غیر نظامیان از روستاهای مجاور شکست های خود را جبران کنند. حوثی‌ها 20 تن از غیر نظامیان روستاهای الزخیط و وادی البطاح در منطقه التعزیه که حاضر به همکاری با آنها نشده بودند، بازداشت کرده و آنها را به جاهای نامعلومی انتقال داده‌اند.

کودتگران حوثی همچنین روستاهای شهر مقبنه در غرب تعز را با خمپاره و توپ گلوله باران کردند که در نتیجه این آتشباری توپخانه چند تن از غیر نظامیان زخمی شدند.

این در حالی است که ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن در حال پاکسازی کامل شهر المخا از حوثی‌ها هستند.

در همین حال هواپیماهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی، با انداختن اطلاعیه‌هایی بر فراز شهر المخا از مردم این شهر خواستند برای سلامتی خود از نزدیک شدن به مناطق تجمع حوثی‌ها خودداری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید