حوثی ها طی یک سال 1231 غیرنظامی را در تعز کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک گزارش حقوقی از یمن تصریح می‌کند که شبه نظامیان حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن در سال گذشته میلادی، 1231 غیرنظامی از جمله ده ها زن و کودک را در تعز کشتند.

در گزارش که «ائتلاف امداد رسانی انسانی در استان تعز»، منتشر کرده، آمده است که در حملات کودتاگران حوثی و صالح در تعز، شمار زخمی‌ها، به هفت هزار و 261 نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش، 177 هزار 574 خانواده، منازل خود را در شهر تعز و روستاهای اطراف آن، ترک کرده‌اند. همچمین شمار خانواده‌های آسیب دیده در نتیجه این حملات 317 هزار و 419 خانواده رسیده است.

کودکانی از تعز که جنگ آن‌ها را بی خانمان کرد
کودکانی از تعز که جنگ آن‌ها را بی خانمان کرد

در این گزارش آمده که چهار هزار و 104 ساختمان عمومی و خصوصی در مناطق مختلف از جمله منازل، مغازه‌ها و مدارس آسیب دیده‌اند.

این گزارش تاکید می‌کند که تعز در اثر جنگ و محاصره در یک سال گذشته، بمباران‌های بی رویه، جلوگیری از ورود کمک‌های بشر دوستانه و نبود سازمان‌های امداد رسان بین‌المللی، این شهر در وضعیت انسانی فاجعه آمیزی قرار دارد.

«ائتلاف امداد رسانی انسانی در استان تعز» در گزارش خود برای بهبود اوضاع در این شهر، اقداماتی ضروروی را خواستار شده است.

ویرانی‌های ناشی از جنگ در تعز
ویرانی‌های ناشی از جنگ در تعز

با کودتای گروه حوثی‌ها در سال 2014 علیه دولت قانونی، شهرهای مختلف یمن از جمله تعز و صنعاء پایتخت این کشور، به دست این گروه که از حمایت ایران برخودار است افتاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید