وزیر دفاع آمریکا به محمد بن سلمان: آماده همکاری با شما هستیم

ماتیس حمله تروریستی به ناوچه سعودی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا حمله تروریستی به ناوچه سعودی در غرب بندر حدیده در یمن را محکوم کرد. جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا روز سه‌شنبه در گفتگوی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی ولیعهد و وزیر دفاع سعودی این موضوع را بیان داشت.

ماتیس ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی حمله به ناوچه سعودی ضمن ابراز تاسف از شهادت ملوانان سعودی برای همکاری مشترک اعلام آمادگی کرد.

ولی ولیعهد و وزیر دفاع سعودی نیز از احساسات خالصانه وزیر دفاع آمریکا نسبت به پادشاهی سعودی قدردانی کرد و خاطر نشان ساخت روابط استراتژیک دو کشور بیش از ۸۰ سال است که ادامه دارد، و تجربه ماتیس در منطقه می تواند راهگشای همکاری های مشترک برای جنگ با تروریسم، شبه نظامیان و دزدان دریایی باشد و منافع دو کشور را تامین کند، و تحت رهبری خادم حرمین شریفین دو کشور می‌توانند ثبات را به منطقه بازگردانند، و روابط دو کشور را توسعه دهند.

ماتیس ابراز تمایل کرد تا با محمد بن سلمان در تمامی زمینه ها همکاری مشترک داشته باشد.

او بر اجرای رهنمودهایی که در گفتگوی برجسته و تاریخی خادم حرمین شریفین و رییس جمهوری آمریکا مطرح شد تاکید کرد، و خواستار همکاری مشترک در زمینه برخورد با عملیات مشکوک و مداخله‌جویانه ایران و عوامل آن در امور داخلی کشورهای منطقه شد که امنیت و ثبات منطقه را بخطر انداخته است.

وزیر دفاع ایالات متحده همچنین بر توسعه روابط استراتژیک و دوستانه بین دو کشور در تمامی زمینه ها تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید