عسیری: حمله به ناوچه سعودی امنیت کشتی‌رانی را به خطر انداخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمتر از ۲۴ ساعت بعد از حمله تروریستی به ناوچه سعودی در غرب بندر حدیده در یمن، سرلشگر احمد عسیری، مشاور وزیر دفاع و سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن سه شنبه شب در یک گفتگوی تلفنی با شبکه تلویزیونی «الحدث» اعلام کرد حمله به بندر حدیده و ناوچه سعودی عملی وحشیانه و خطرناک بوده است.

او افزود: «ناوچه سعودی مشغول مراقبت از کشتیرانی در بندر حدیده بوده» و این عمل شبه نظامیان امنیت کشتیرانی در دریای سرخ را به خطر انداخته است.

عسیری گفت: «بندر حدیده یکی از بنادر مهم برای انتقال کمک‌های انساندوستانه به مردم یمن است، و حمله تروریستی از این بندر باعث کاهش کار این بندر می‌شود، و این یک کارشکنی دیگر از سوی شبه نظامیان کودتاگر است».

او افزود: «تهدید تروریستی در یمن از سوی حوثی‌ها و القاعده ۲ روی یک سکه است، و آنها با یکدیگر همکاری می‌کنند».

این چهارمین حمله تروریستی به کشتیرانی بین المللی در دریای سرخ از سوی شبه نظامیان است. اولین حمله علیه کشتی امارات متحده عربی بود، و دومین و سومین حمله علیه کشتی‌های آمریکایی صورت گرفت.

فرماندهی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی در یمن سه شنبه 30 ژانویه در بیانیه‌ای اعلام کرد یک ناوچه سعودی که در حال انجام ماموریت گشت زنی در غرب بندر الحدیده بود، در معرض حمله‌ تروریستی سه قایق انتحاری وابسته به شبه‌نظامیان حوثی قرار گرفت.

فرماندهی ائتلاف حمایت از دولت قانونی در یمن در بیانیه خود اعلام کرد: «کشتی سعودی به قایق‌ها واکنش مناسب را نشان داد اما یکی از آن‌ها به قسمت پشتی کشتی اصابت کرد و منفجر شد که در پی آن آتش سوزی روی داد».

بنا بر این بیانیه، کادر کشتی آتش را کنترل کرده و آن را خاموش کردند.

این بیانیه افزوده است: «در نتیجه این حمله، 2 تن از کادر کشتی شهید و 3 تن دیگر زخمی شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید