ترکیه با تسلیح «ائتلاف سوریه دمکراتیک» مخالفت کرده آن را «تروریست» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ترکیه در نخستین واکنش نسبت به گزارش‌های مربوط به مجهز کردن «ائتلاف سوریه دمکراتیک» توسط آمریکا به خودروهای زرهی، اعلام کرد که همکاری با «گروه‌های تروریستی» و حمایت نظامی از آنها به شکلهای مختلف، زمینه تقویت تروریسم را فراهم می کند.

بخش بزرگی از نیروهای «ائتلاف سوریه دمکراتیک» را جنگجویان کُرد وابسته به «واحدهای حمایت از خلق» تشکیل می‌دهند. ترکیه این گروه را ادامه «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) می‌داند.

شورای امنیت ملی ترکیه در بیانیه‌ای مخالفت خود را با همکاری آمریکا و «ائتلاف سوریه دمکراتیک» که اکثریت اعضای آن را کُردها تشکیل می‌هند، اعلام کرد.

این شورا روز گذشته طی جلسه‌ای با حضور رجب طب اردوغان نخست وزیر ترکیه، بر لزوم حمایت از ادامه آتش‌بس در سوریه تاکید کرده، نتایج کنفرانس آستانه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

بیانیه شورای امنیت ملی ترکیه بر ادامه تلاش‌ها برای آغاز مرحله انتقال سیاسی در سوریه و پایبندی آنکارا به مسئولیت‌های انسانی در این کشور تاکید کرد.

بیانیه شورای امنیت ملی ترکیه، در پاسخ به اظهارات روز گذشته طلال سلو سخنگوی ائتلاف دمکراتیک سوریه صادر شده که ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا، برای نخستین آن‌ها را به خودروهای زرهی مجهز کرده است.

طلال سلو در این باره گفت که خودروهای زرهی و نفربرها، حدود 4 تا 5 روز پیش در اختیار نیروهای ائتلاف دمکراتیک سوریه قرار گرفتند.

از سویی یک منبع نظامی کُرد دیروز سه‌شنبه اعلام کرد که مرحله آتی عملیات علیه داعش، در صدد جدا کردن شهر الرقه و قطع ارتباط آن با دیگر مناطق تحت تصرف داعش است.

او افزود که بدین منظور باید به جاده الرقه-دیرالزور رسید که به گفته او «عملیاتی دشوار» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید