امارات: ترامپ اسلام و مسلمانان را هدف قرار نداده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امارات متحده عربی تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای منع ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان نشین را یک «فرمان حکومتی» دانست که ارتباطی به اسلام ندارد و دین خاصی را هدف قرار نداده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شیخ عبدالله بن زايد آل نهيان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی چهارشنبه 1 فوریه، در یک نشست خبری مشترک با احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در پایان نشست همکاری‌های عربی-روسی در ابوظبی برگزار شد، گفت: «بدون شک هر دولتی حق اتخاذ سیاست‌های حکومتی خاص خودش را دارد و این تصمیم ایالات متحده نیز در چهارچوب همین سیاست‌های حکومتی است».

به گفته وزیر امور خارجه امارات، این موضوع که ترامپ اسلام و مسلمانان را هدف قرار داده صحیح نیست. شیخ عبدالله در این‌باره گفت: «برخی تلاش می‌کنند القا کنند که این تصمیم، یک دین خاص را هدف قرار داده است».

جمعه هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا فرمانی صادر کرد که بر اساس آن شهروندان 7 کشور غالبا مسلمان از جمله لیبی، سومالی، سوریه، ایران، سودان، یمن و عراق به مدت حداقل 90 روز اجازه ورود به آمریکا را ندارند.

بر اساس همین فرمان، همه پناهجویان فارغ از ملیتشان برای 4 ماه از ورود به آمریکا منع شدند. پناهجویان سوری نیز تا اطلاع ثانوی حق سفر به آمریکا ندارد.

دونالد ترامپ هدف از این تصمیم را، جلوگیری از ورود تروریست‌ها به آمریکا اعلام کرد.

وزیر امور خارجه امارات با اشاره به این تصمیم دولت آمریکا گفت: «این یک تصمیم موقت است و آن‌چه مهم است در نظر گرفتن این نکته است که بخش اعظم مسلمانان در کشورهای اسلامی مشمول این تصمیم نشده‌اند».

شیخ عبدالله بن زايد آل نهيان دولت‌های مشمول این تصمیم را دولت‌هایی دانست که با «چالش‌های ساختاری» مواجه هستند و خود این دولت‌ها باید راهکاری برای بهبود این شرایط اتخاذ کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید