آمریکا: در حمله به ناوچه سعودی هدف کشتی‌های ما بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» گفتند در حمله تروریستی روز دوشنبه به یک ناوچه سعودی در نزدیکی بندر حدیده در یمن، که به وسیله قایق‌های بمبگذاری شده صورت گرفت، کشتی‌های آمریکایی مورد هدف بوده‌اند.

شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» سه شنبه شب گزارش داد مقامات وزارت دفاع گفته‌اند بر اساس شواهد به دست آمده این عملیات با هدف حمله به یک ناو جنگی آمریکایی انجام شده، همانگونه که در سال ۲۰۰۰ میلادی ناو کول مورد حمله قرار گرفت و منجر به کشته شدن ۱۷ نفر شد.

بر اساس این گزارش عملیات روز گذشته در منطقه نزدیک به باب المندب انجام شده که در ماه اکتبر گذشته یک ناو آمریکایی هدف حمله موشکی شورشیان حوثی قرار گرفت.

فرماندهی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی در یمن سه شنبه 30 ژانویه در بیانیه‌ای اعلام کرد یک ناوچه سعودی که در حال انجام ماموریت گشت زنی در غرب بندر الحدیده بود، در معرض حمله‌ تروریستی سه قایق انتحاری وابسته به شبه‌نظامیان حوثی قرار گرفت.

فرماندهی ائتلاف حمایت از دولت قانونی در یمن در بیانیه خود اعلام کرد: «کشتی سعودی به قایق‌ها واکنش مناسب را نشان داد اما یکی از آن‌ها به قسمت پشتی کشتی اصابت کرد و منفجر شد که در پی آن آتش سوزی روی داد».

بنا بر این بیانیه، کادر کشتی آتش را کنترل کرده و آن را خاموش کردند.

این بیانیه افزوده است: «در نتیجه این حمله، 2 تن از کادر کشتی شهید و 3 تن دیگر زخمی شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید