سوریه.. مخالفان مسلح برای ترک «وادی بردی» و عقبب‌نشینی به سمت ادلب آماده می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مخالفان مسلح رژیم سوریه، به همراه خانواده‌هایشان،، برای ترک مناطق خود در «وادی بردی» و عقب‌نشینی به سمت شهر ادلب در شمال سوریه آماده می‌شوند.

به گزارش منابعی در سوریه، مخالفان مسلح به توافق با نیروهای رژیم سوریه جهت خروج از منطقه وادی بردی و رفتن به ادلب، دست یافتند.

خبرگزاری رویترز، به ویدیوهایی دست یافته که نشان می‌دهد، نزدیک به 20 كاميون در دير قانون، جهت انتقال افراد مسلح و خانواده‌هایشان، آماده می‌شوند.

ارتش سوریه پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرد که به طور کامل بر منطقه وادی بردی در نزدیکی دمشق مسلط شده و کنترل آن را در دست گرفته است. این منطقه منبع آب پایتخت سوریه به شمار می‌رود.

پس از توافق نیروهای ارتش و نیروهای اپوزیسیون 38 روز نبرد سخت در منطقه پایان یافت. ارتش سوریه و نیروهای حزب‌الله لبنان از یک سو و گروه‌های مسلح مخالف بشار اسد از سوی دیگر درگیر نبرد در این منطقه بودند.

از 22 دسامبر آب بخش اعظم مناطق دمشق قطع شد. آب این مناطق از تاسیسات عین الفجه در وادی بردی تامین می‌شد. حکومت مخالفان را به قطع کردن آب پایتخت متهم کرد و آنان نیز بمباران هوایی منطقه توسط هواپیماهای اسد را عامل آسیب دیدن تاسیسات آبی اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید