گفتگوی ترامپ و پوتین برای همکاری در جنگ با تروریسم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کرملین روز شنبه اعلام کرد دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، و ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه روز شنبه در یک گفتگوی تلفنی در مورد تعیین دستورکار آتی روابط دوجانبه، و زمان و مکان دیدار خود به تبادل نظر پرداختند.

به گزارش والستریت ژورنال، در این روز ترامپ با آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان، و فرانسوا هولاند، رییس جمهوری فرانسه نیز تلفنی گفتگو کرد. در این گفتگوها، دو طرف بر اهمیت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تاکید کردند. ترامپ در روز شنبه با نخست وزیر استرالیا هم گفتگو کرد.

در بیانیه جداگانه‌‌ای که از سوی کرملین و کاخ سفید منتشر شد، ترامپ و پوتین در روز شنبه در باره مجموعه‌ای از مسائل گفتگو کردند. در بیانیه کرملین به درگیریهای اوکراین، وضعیت خاورمیانه، و تنش در شبه جزیره کره اشاره شده است.

روسیه و آمریکا در مورد جنگ در سوریه با یکدیگر اختلاف داشتند. کرملین از بشار اسد حمایت می‌‌‌کند، در حالیکه آمریکا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما از برکناری اسد پشتیبانی می‌کرد. بیانیه روز شنبه کاخ سفید و کرملین حکایت از امکان نزدیکی ترامپ به روسیه در مورد جنگ با داعش و دیگر گروه‌های شبه نظامی در سوریه دارد.

در بیانیه کرملین آمده است که دو رهبر موافقت کردند تا «هماهنگی واقعی بین عملیات روسیه و آمریکا در جنگ با گروه‌های تروریست در سوریه برقرار شود. پوتین اکنون آمریکا را مهمترین شریک خود در جنگ با تروریسم بین‌المللی می داند».

در بیانیه آمریکا آمده است که دو رییس جمهوری در باره همکاری‌های مشترک برای شکست داعش گفتگو کردند، ولی در این بیانیه اشاره ای به هیچ گونه توافقی نشده است.

در این دو بیانیه هیچ اشاره ای به تحریم‌های روسیه بخاطر حمله سایبری در جریان رقابت‌های انتخاباتی آمریکا نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید