سوریه.. داعش برای حمله فراگیر به دیر الزور آماده می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیده بان حقوق بشر سوریه روز شنبه 28 ژانویه اعلام کرد که گروه داعش با فراخواندن شبه‌نظامیان تازه نفس در اطراف دیر الزور، خود را برای حمله فراگیر به این شهر آماده می‌کند.

اکثر شهر دیرالزور در تصرف داعش قرار دارد اما بخش‌هایی از آن همچنان در کنترل نیروهای دولتی است. در روزهای گذشته، شبه‌نظامیان داعش موفق شدند فرودگاه نظامی دیرالزور را تصرف کنند.

روزهای اخیر، مناطق دیر الزور شاهد درگیری‌هایی میان نیروهای رژیم سوریه و عناصر داعش بوده است. این در حالی است که جنگنده‌های روسیه به بمباران مواضع این گروه تروریستی ادامه می‌دهند.

دیده بان حقوق بشر سوریه تاکید کرده که داعش خود را برای حمله فراگیر به دیرالزور آماده می‌کند و این احتمال وجود دارد که در هر لحظه حمله آغاز شود.

این گزارش می‌افزاید که در همین حال، جنگنده‌های روسیه، مواضع داعش را در منطقه پانوراما، المقابر و اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور، بمباران کردند. همچنین مواضع این گروه به وسیله توپخانه مورد هدف قرار گرفت.

داعش با هدف قرار دادن مجتمع دانشگاهی و خوابگاه آن در جنوب دیرالزور، در پی تنگ‌تر کردن محاصره بر گرد مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی در شهر است.

منابع محلی در دیر الزور گفته‌اند که به رغم بمباران ادامه دار جنگنده های روسیه، نیروهای رژیم اسد هنوز نتوانسته‌اند هیچ از مواضع از دست رفته را از عناصر داعش، بازپس گیرند.

روزنامه «ایزویستا» روسیه، هفته پیش با انتشار گزارشی، از نگرانی سوریه و روسیه نسبت به از دست دادن آخرین مواضع نیروهای رژیم اسد در منطقه دیر الزور خبر داده بود.

در صورت حمله داعش به دیر الزور، این شهر احتمالا کاملا در دست این گروه خواهد افتاد هر چند طی ماه‌های گذشته، از جمله اهداف اولیه آن نبوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید