بازگشت طنین موسیقی به خیابان‌های ریاض

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شب گذشته، شبی بود که ریاض پایتخت پادشاهی سعودی و ساکنانش تا صبح نخوابیدند. طنین دل‌انگیز موسیقی شرقی همزمان با ریتم جذاب موسیقی جاز همه شهر را فرا گرفته بود تا به شکرانه حضور دوباره گروه‌های موسیقی جشن و سرور برگزار شود.

مرکز فرهنگی ملک فهد در ریاض، شب گذشته به مناسبت حضور دوباره گروه‌های موسیقی در این شهر جشن‌های باشکوهی با حضور خیل بی‌شمار مردم برگزار کرد. به دلیل تعداد انبوه مردم، ساعت‌ها قبل از آغاز مراسم، جای خالی در سالن برگزاری مراسم وجود نداشت و درب‌های سالن زودتر از موعد بسته شد.

این مراسم فرهنگی باشکوه که "نغمات ثقافية" نامیده شد، پیش از جشن هنری باشکوهی برگزار شد که بناست در روز 4 فوریه با حضور خوانندگان مطرحی همچون رابح صقر و خالد عبدالرحمن و همچنین ماجد مدنی برگزار شود.


زنان بخش قابل توجه شرکت‌کنندگان در مراسم «نغمات ثقافية» بودند. این مراسم که شامل اجرای موسیقی، نقاشی و شعرخوانی بود با استقبال کم‌نظیر شهروندان سعودی مواجه شد. رامی عبدالله، هنرمند جوان سعودی در این مراسم به اجرای موسیقی طربی شرقی پرداخت و نایف النایف، فیصل سعود، مهند الصالح و عبدالله عبدالعزیز دیگر خوانندگان و هنرمندان جوان سعودی اجرای دیگر سبک‌های موسیقی از جمله موسیقی جاز را بر عهده داشتند.

در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از آثار تجسمی العنود الجار الله، بانوی هنرمند سعودی و همچنین یک نقاشی تحت عنوان "ترحل" از عبدالرحمن السماری برگزار شد.

در بخش دیگری مراسم نغمات ثقافية جلسه گفتگو درباره موسیقی با حضور ناصر الصالح، آهنگساز سرشناس سعودی، عادل العادل رئیس بخش موسیقی در موسسه فرهنگ و هنر و سمیر سعید و مازن سمیح از تنظیم‌کنندگان و نوازندگان مشهور برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید