یمن.. نیروی هوایی امارات یک پهپاد نظامی ایرانی را بر فراز شهر المخا سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی ائتلاف عربی به رهبری سعودی که در یمن برای حمایت از دولت قانونی این کشور در حال نبرد است، روز شنبه 28 ژانویه اعلام کردند که این نیروها توانستند یک پهپاد نظامی ایرانی را بر فراز شهر «المخا » سرنگون کنند.

به گزارش این منابع، پهپاد نظامی ایرانی که از یک سکوی سیار وابسته به حوثی‌ها برای شناسایی مواضع ارتش ملی و مقاومت مردمی در شهر ساحلی المخا بر فراز آسمان این شهر به پرواز در آمده بود، پس از شناسایی توسط یکی از جنگنده های امارات متحده عربی، بوسیله موشک هوا به زمین مورد اصابت قرار گرفت و متلاشی شد.

به گزارش العربیه، سرلشکر احمد سیف الیافعی معاون رئیس ستاد ارتش ملی یمن، گفت که نیروهای شناسایی ارتش یمن در بخش پدافند دفاعی پس از شناسایی این پهپاد مراتب را به نیروهای ائتلاف گزارش داده و جنگنده‌های امارات که در یمن برای حمایت از دولت قانونی با کودتگران حوثی در حال نبرد هستند، این پهپاد ایرانی را به سرعت سرنگون کردند.

سرلشکر الیافعی گفت:«حوثی‌ها پس از اینکه در این مناطق شکست خوردند و نمی توانند در مقابل ارتش و نیروهای مقاومت مردمی تاب مقاومت بیاورند مجبور شدند از این اسلحه‌ها که از ایران به دست آنها رسیده است استفاده کنند تا شاید بتوانند چند صباحی دوام بیاورند.»

گفتنی است که ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن که از سوی ائتلاف عربی به رهبری سعودی حمایت می شود، روز دوشنبه 23 ژانویه شهر «المخا» واقع در غرب استان تعز را از حوثی‌ها بازپس گرفتند.

سرلشکر احمد سیف الیافعی نایب رئیس هیئت ستاد کل نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه در گفتگوی تلفنی با عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن به وی اطلاع داد که ارتش و نیروهای مقاومت مردمی موفق به آزاد سازی کامل شهر «المخا» از دست حوثی‌ها شد.

اهمیت استراتژیک منطقه ساحلی میدی در آن است که این منطقه به عنوان مهم‌ترین منطقه ساحلی برای قاچاق اسلحه از ایران برای شبه نظامیان حوثی به شمار می‌آید، با کنترل این منطقه و قرار گرفتن مناطق مهم آن در تیر رس توپخانه، دیگر راه قاچاق اسلحه برای حوثی‌ها بسته شده است.

آزادسازی شهر «المخا» و نیز کنترل کامل مناطق ساحلی از نظر استراتژیکی پیروزی بزرگی برای نیروهای دولتی و مقاومت مردمی به حساب می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید