ولد الشیخ خواستار فشار بین‌المللی برای آتش‌بس در یمن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، خواستار فشار جامعه جهانی بر طرف‌های دیگر در یمن برای برقراری آتش‌بس شد.

اسماعیل ولد الشیخ روز پنج‌شنبه ضمن درخواست از جامعه جهانی برای فشار بر طرف‌های دیگر در یمن برای برقراری آتش‌بس، گفت: بحران یمن باید در داخل یمن و نه در خارج از آن حل شود.

ولد الشیخ که در نشست شورای امنیت درباره تحولات یمن سخن می‌گفت، تاکید کرد: راه‌حل بحران یمن نمی‌تواند راه‌حل نظامی باشد.

او افزود: متوقف کردن عملیات نظامی می‌تواند فرصت‌های ایجاد صلح را افزایش دهد. به گفته ولد الشیخ برپایی حکومت موازی از سوی شبه‌نظامیان روند صلح در این کشور را با مانع رو به رو کرده است.

فرستاده ویژه سازمان ملل درباره نقش حوثی‌ها در روند صلح گفت: شبه‌نظامیان هیچ گامی برای موفقیت نقشه راه برنداشته‌اند. او همچنین گفت: انتقادات عبدربه منصور هادی از بندهای راه‌حل‌های پیشنهادی روند صلح را تضعیف می‌کند. با اینحال ولد الشیخ گفت که به رئیس جمهور قانونی یمن گفته: آنچه او (عبدربه منصور هادی) مطرح می‌کند قابل گفتگو و مذاکره است.

اسماعیل ولد الشیخ به اشاه به اوضاع ناگوار شهروندان در تعز گفت: به دلیل بمباران مستمر، شهروندان به شدت تحت فشار هستند و شرایط انسانی و اقتصادی به شدت افت کرده و میلیون‌ها شهروند یمنی نیازمند کمک‌های انساندوستانه هستند.

او درباره شرایط یمن گفت: یمن در گردابی از درگیری‌ها و خشونت گرفتار شده است.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن از پرداخت حقوق کارکنان دولت یمن خبر داد و گفت: دولت یمن اعلام کرده که حقوق‌های کارمندان یمنی را پرداخت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید