دولت آمريكا درج «اخوان‌المسلمین» در فهرست تروریست‌ها را بررسی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی مقامات آمریکایی نزدیک به ترامپ روز جمعه 27 ژانویه اعلام کردند که واشینگتن در حال بررسی طرحی برای قرار دادن گروه اخوان‌المسلمین در فهرست سازمان‌های تروریستی و اجرای تحریم‌هایی بر این گروه اسلامی است.

طبق این منابع دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا طرح معرفی کردن گروه اخوان‌المسلمین به عنوان سازمانی تروریستی و اعمال تحریم‌هایی علیه آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، منابع نزدیک به تیم ترامپ، شامگاه پنجشنبه اعلام کردند که گروه تحت رهبری «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی ترامپ درصدد است گروه اخوان‌المسلمین را در فهرست‌های سازمان‌های تروریستی خارجی تعیین شده در وزارت‌خانه‌های خارجه و خزانه‌داری آمریکا قرار دهد.

یکی از مشاوران ترامپ که به خاطر حساسیت موضوع نخواست نامش فاش شود، گفت:«می‌دانم که این موضوع در دست بررسی است من آن را تایید می‌کنم.»

وی افزود، تیم فلین موضوع گنجاندن این گروه در فهرست آمریکایی سازمان‌های تروریستی بررسی می‌کند«.

مشاور ترامپ در عین حال تاکید کرد، مشخص نیست که دولت آمریکا چه زمانی گام عملی و نهایی در این مورد را بردارد.

برخی مسئولان و افراد نزدیک به تیم ترامپ و بسیاری از سیاستمداران کارکشته در شورای امنیت ملی این کشور و همچنین برخی از دیپلماتهای با تجربه آمریکا معتقدند که گروه اخوان‌المسلمین به شکل مسالمت‌آمیزی در برخی کشورهای رشد کرده‌اند.

این افراد از این موضوع نگران هستند که قرار دادن گروه اخوان‌المسلمین در فهرست تروریسم، می‌تواند روابط با ترکیه، که مهم‌ترین همپیمان آمریکا در جنگ با داعش است را پیچیده کند.

گروه اخوان المسلمین در مصر یکی از قدیمترین گروههای اسلامی در این کشور است دولت مصر در سال 2013 این گروه را در فهرست گروههای تروریستی قرار داد. علاوه بر مصر کشور پادشاهی سعودی و امارات متحده عربی گروه اخوان المسلمین را در لیست فهرست گروههای تروریستی قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید