دست داشتن پسر علی عبدالله صالح در عملیات پولشویی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش نهایی کمیته تحریم‌های بین‌المللی ویژه یمن نشان داد خالد علی عبد الله صالح، پسر رئیس جمهور مخلوع یمن در عملیات پولشوئی میلیون‌ها دلار دست داشته است.

بررسی‌های کارشناسان کمیته تحریم‌های بین‌المللی ویژه یمن چند شبکه‌ مالی مرتبط با افراد مشخصی از جمله خالد علي عبد الله صالح، پسر رئیس جمهور مخلوع را کشف کردند. به دلیل قرار گرفتن نام علی عبدالله صالح و پسرش احمد علی عبدالله در لیست تحریم‌های بین‌المللی خالد دیگر پسر او به نیابت از پدر و برادرش اداره امور مالی را بر عهده گرفته است.

در گزارش کمیته تحریم آمده است که کارشناسان متوجه نقل و انتقال مشکوک بیش از 84 میلیون دلار در دوره زمانی مابین 2014 تا 2016 شده‌اند. این نقل و انتقال‌ها میان 6 شرکت و پنج بانک در پنج کشور مختلف صورت گرفته است. شرکت " ريدان للاستثمار والمحاسبة" یکی از این شرکت‌هاست و توسط خالد علي عبد الله صالح مورد استفاده قرار گرفته است.

پس از تعیین فارس حسن حسن مناع به عنوان وزیر دولت در حکومت کودتاچیان در 28 نوامبر 2016، کارشناسان کمیته تحریم‌های بین‌المللی متوجه نقش بارز و پررنگ او در زمینه فعالیت‌های بازار سیاه تسلیحات در منطقه شدند.

فارس حسن حسن مناع که از نزدیکان علی عبدالله صالح و حوثی‌هاست، با استفاده از گذرنامه دیپلماتیک آزادانه به مناطق مختلف جهان از جمله اروپا و منطقه شینگن مسافرت می‌کند.

در پایان این گزارش‌ نتیجه‌ گرفته شده است که اجرای فعال و مستمر تحریم‌ها بر علیه این افراد، دست آنها و هوادارانشان را از تهدید صلح و امنیت در یمن کوتاه می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید