هند و امارات 16 سند همکاری استراتژیک امضا کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با سفر ولی‌عهد ابوظبی به دهلی‌نو، هند و امارات متحده عربی 16 سند همکاری استراتژیک در زمینه‌های نیرو، سرمایه‌گذاری و همکاری‌های دفاعی امضاء کردند.

محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و معاون فرمانده عالی نیروهای مسلح امارات متحده عربی که به دعوت نارندرا مودی، نخست وزیر هند، برای شرکت در مراسم روز استقلال این کشور به هند رفته، روابط دو کشور را عمیق و ریشه‌دار توصیف کرد و گفت روابط هند و امارات صدها سال قدمت دارد.

دو طرف در این سفر، 16 سند همکاری استراتژیک در زمینه‌های نیرو، سرمایه‌گذاری و همکاری‌های دفاعی امضاء کردند. کشور امارات متحده عربی با بیش از 8 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری، از بزرگترین سرمایه‌گذاران منطقه در هند به شمار می‌رود.

ولی‌عهد ابوظبی درباره روابط دو کشور افزود: روابط هند و امارات تنها محدود به روابط سیاسی و اقتصادی نیست بلکه رابطه عمیق دو ملت و دو فرهنگ است. ملت هند از دیرباز روابط مستحکمی با ملت‌های منطقه خلیج عربی داشته و احترام و دوستی متقابل هند و ملت و مسئولان امارات پلی برای دوستی بین این دو ملت و دو کشور دوست است.

توسعه روابط با کشورهای عرب حوزه خلیج یکی از اصول اساسی سیاست خارجه هند تحت رهبری نارندرا مودی، نخست وزیر هند است و دهلی‌نو بر این باور است که سفر محمد بن زاید آل نهیان به هند به تقویت این مشارکت چندجانبه کمک خواهد کرد.

نارندرا مودی در اولین سفر خود به منطقه به عنوان نخست وزیر هند، در سال 2015 به امارات متحده عربی سفر کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید