تصویری...جزئياتى در باره جنگنده‌هاى «عقاب» پادشاهی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آسمان پادشاهی سعودی به زودی شاهد پرواز اسکادران جدید نیروی هوایی این کشور جت‌هاى جنگی F15-SA موسوم به «عقاب» خواهد بود.

این جت‌ها قرار است روز چهارشنبه آینده در مراسمی با حضور ملک سلمان بن‌ عبدالعزیز، پادشاه سعودی در پایگاه نیروی هوایی ملک فیصل و به مناسبت ۵۰مین سالگرد این پایگاه پرواز کنند.

۸۴ فروند «جنگده‌های عقاب»، طی قراردادی که در سال ۲۰۱۲ با ایالات متحده آمریکا منعقد شد، به نیروی هوایی در حال گسترش سعودی می‌پیوندند.

جنگنده‌های F-15 یکی از پیشرفته‌ ترین جنگنده های جهان و مجهز به ادوات پیشرفته جنگی است. این جنگنده‌ها با تکنولوژی دیجیتال کار می‌کنند، و می توانند سلاح‌های متعارف یا جدید را حمل نمایند.

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی ولیعهد و وزیر دفاع سعودی بر تقویت توان نظامی و دفاعی این کشور تاکید دارند، و این هدف را با نوسازی نیروهای مسلح، و در راس آن نیروی هوایی سعودی با پیشرفته‌ترین فن‌آوری‌های هوایی دنبال می‌کنند.

شاهزاد محمد بن سلمان گفت: «پادشاهی سعودی به جنگند‌ه‌های مدرن نیاز دارد تا از سرزمین، اماکن مقدس، منافع ملی، و توانایی‌های اقتصادی خود دفاع کند و امنیت، ثبات و صلح منطقه را حفظ نماید».

به گفته شرکت بوئینگ، این جنگنده‌ها نمونه‌های به روز شده و بهسازی شده جنگنده‌های F-15 هستند، که توان رزمی آنها در میدان‌های جنگ به اثبات رسیده است.

این جنگنده‌ها دارای دو مخزن سلاح و قابلیت حمل اسلحه‌های پیشرفته بیشتر است و از جمله:

- موشک ASM-135، که یک موشک ضد ماهواره است، و این جنگنده می تواند این موشک را در ارتفاغ ۱۱.۶ کیلومتری و با زاویه ۶۵ درجه و با سرعت ۱.۲ ماگ شلیک کند.

موشک Aim 120 C7 AMRAAM که یک موشک آمریکایی دوربرد است.

راکت Aim 9X Sidewinder، که یک موشک کوتاه برد آمریکایی است.

موشک AGM 88B که یک موشک ضد موشک هدایت شونده آمریکایی است.

راکت AGM 84 Block II Harpoon، که یک موشک آمریکایی ضد کشتی است.بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید