اعتراض رسمی دولت یمن به دیدارها فرستاده سازمان ملل در صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت قانونی یمن به ریاست عبد ربه منصور هادی، به طور رسمی به اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن به خاطر دیدارهایش در صنعا با شخصیت‌های کودتاگری که ارتباطی با مذاکرات صلح ندارند، اعتراض کرد.

عبدالملک المخلافی معاون وزیر امور خارجه یمن در اظهار نظری رسانه‌ای گفت که برخی از دیدارهای فرستاده سازمان ملل متحد در صنعا، قابل قبول نیست و با تعهداتش به عنوان فرستاده، با وجود تاکید سازمان ملل مبنی بر به رسمیت شناختن دولت قانونی، در تناقض است.

فرستاده سازمان ملل متحد در سفرش به صنعا، با هشام شرف وزیر امور خارجه دولت کودتا، دیدار کرد. اسماعیل ولد الشیخ می‌گوید که با هشام شرف به عنوان عضو یک حزب دیدار کرده است.

فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن، خواستار از سرگیری فوری پایبندی به توقف اعمال جنگی شده و خاطر نشان کرده است که اجرای این توافق، با دوره‌ای دو هفته‌ای به منظور آماده سازی همراه شده که هدف از آن، وضع طرحی مشترک برای تضمین موفقیت این توافق، ادامه عمل به آن و پایبندی به آن از سوی همه طرف‌ها است تا زمینه مذاکرات به منظور یافتن راه‌حلی مسالمت آمیز برای بحران یمن فراهم شود.

ولد الشیخ احمد از شبه‌نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن خواست طرحی امنیتی ارائه داده و مذاکرات مفصلی در خصوص عقب نشینی شبه‌نظامیان از شهرها و تسلیم اسلحه متوسط و سنگین، آغاز کنند.

فرستاده سازمان ملل متحد گفت که این اقدام، بخشی اصلی از توافق‌نامه فراگیر صلح را تشکیل می‌دهد که سازمان ملل متحد برای دست‌یابی به آن تلاش می‌کند. او خاطرنشان کرد که تاخیر در اجرای این بخش، تلاش‌ها برای تحقق صلح را به بن‌بست مواجه خواهد کرد و باعث بحرانی شدن اوضاع اقتصادی و انسانی می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید