وزیر دفاع سعودی: پیشرفته‌ترین جنگنده‌ها را برای حفاظت از قلمرومان داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی ولیعهد، معاون دوم شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی، از تصمیم ریاض برای افزایش قابلیت‌های دفاعی‌اش بر اساس طرح نوسازی نیروهای مسلح و مجهز کردن آنها به سلاح‌های پیشرفته به ویژه نیروی هوایی پادشاهی خبر داد.

ولی ولیعهد، گفت: «داشتن پیشرفته‌ترین هواپیماهای جنگی جهان، آماده‌سازی، آموزش خلبانان و دستیاران، پشتیبانی و افزایش طرح‌های توسعه در بخش نظامی، بالا بردن سطح توانایی‌های رزمی نیروهای مسلح، به منظور تحقق کارآمدی بهتر برای انجام وظایف ملی را می‌توان بخشی از برنامه تقویت و افزایش قابلیت‌های دفاعی-نظامی به شمار آورد».

به گزارش خبرگزاری «واس» شاهزاده محمد بن سلمان، روز یکشنبه از ملک سلمان پادشاه سعودی و فرمانده عالی کل نیروهای مسلح به خاطر حمایت و پشتیبانی‌هایش از نیروهای مسلح و برگزاری مراسم نود و یکمین دوره فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده نظامی ملک فیصل و پنجاهمین سالگرد تاسیس این دانشکده تحت نظارت وی، تشکر کرد.

در این مراسم شاهزاده محمد بن سلمان وزیر دفاع سعودی گفت ما جنگنده‌ جدید و پیشرفته (F15 SA) در اختیار گرفتیم. این جنگنده پیشرفته اکنون به ناوگان نیروی هوایی پادشاهی سعودی پیوسته است.

طبق این گزارش طی این مراسم از یک فروند جنگنده‌ از نوع (F15 SA) رونمایی شد.

شاهزاده محمد بن سلمان گفت:« پادشاهی سعودی برای به دست آوردن این جنگنده‌های مدرن به منظور حمایت از مرزهای خود، اماکن مقدس، منافع ملی، تاسیسات اقتصادی، حفظ امنیت، ثبات و همچنین پاسداری از صلح در منطقه تلاش می‌کند».

وزیر دفاع سعودی از خدماتی که دانشکده نیروی هوایی ملک فیصل طی 50 سال تقدیم کشور و نیروهای مسلح کرده قدردانی کرد و این دانشکده را یکی از دستاوردهای مهم کشور برشمرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید