کنفرانس آستانه برای صلح سوریه فردا آغاز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز یکشنبه 22 ژانویه 2017 برای حضور در کنفرانس آستانه برای حل بحران سوریه وارد پایتخت قزاقستان شد

کنفرانس آستانه فردا دوشنبه ساعت 1 بعد از ظهر به وقت محلی قزاقستان آغاز خواهد شد.

وزارت خارجه قزاقستان از برگزاری امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که گفت و گوهای صلح سوریه در آستانه فردا در هتل پنج ستاره «ریکسوس» و پشت درهای بسته آغاز خواهد شد.

نمایندگان گروههای مخالف سوری پیشتر خود را به آستانه رسانده‌اند.همچنین نمایندگان رژیم اسد و جمهوری اسلامی ایران نیز برای شرکت در این کنفرانس وارد آستانه پایتخت قزاقستان شدند.

وزارت خارجه آمریکا نیز طی بیانیه ای اعلام کرد که سفیر ایالات متحده آمریکا در قزاقستان در کنفرانس حاضر خواهد شد. ایالات متحده در بیانیه خود تاکید کرد که واشینگتن از حل سیاسی بحران سوریه پشتیباني می کند.

وزارت خارجه قزاقستان همچنین در بیانیه خود گفته است که مذاکرات صلح سوریه در آستانه به مدت 24 ساعت به طول خواهد انجامید. روز دوشنبه ساعت 1 بعد از ظهر شروع و تا روز سه شنبه همان وقت پایان خواهد یافت.

در این بیانیه وزارت خارجه قزاقستان آمده است که هیئت‌های نمایندگی رژیم اسد، گروه‌های اپوزیسیون سوریه، روسیه، ترکیه، ایران و استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد و سفیر آمریکا در قزاقستان، در نشست آستانه مشارکت خواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید