اردوغان در باره رفراندم اصلاح قانون اساسی: تصمیم‌گیرنده واقعی ملت ترکیه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه 21 ژانویه طی سخنانی در مراسم افتتاح خط متروی کادیکوی-کارتال و چندین پروژه عمرانی دیگر در بخش آسیایی استانبول با اشاره به تصویب طرح 18 ماده ای اصلاح قانون اساسی این کشور در پارلمان گفت، مردم ترکیه تصمیم گیرنده واقعی در این زمینه هستند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی اردوغان با اشاره به تصمیم پارلمان که موضوع اصلاح قانون اساسی برای افزایش اختیارات ریاست جمهوری را به رفراندم موکول کرده است گفت:«پارلمان ما در هنگام نماز صبح امروز بهترین پاسخ را به کسانی که خطاب به ما می‌گفتند، چه کار کردید داد. ان شاءالله پاسخ واقعی را مردم خواهند داد و تصمیم نهایی را خواهند گرفت .با این تصمیم ترکیه جهش جدیدی را شاهد خواهد بود. مبارک مردم و مبارک کشورمان باد».

وی با اشاره به افتتاح خط متروی کادیکوی – کارتال، گفت:«بعد از اتمام این پروژه‌ها بخش اعظم حمل و نقل شهری استانبول از طریق سیستم ریلی انجام خواهد شد. در زمینه سیسم ریلی در پل بوغاز استانبول نیز بعد از مارمارا، با شروع به کار خط آهن بر روی پل سلطان سلیم، امکان تامین دو خط جایگزین را فراهم خواهیم کرد».

اردوغان با انتقاد غیر مستقیم از مخالفانش اظهار داشت:«هرچقدر که دلشان می‌خواهد به مرکز پلیس استانبول با موشک دستی حمله کنند. هرچقدر که می‌خواهند به مرکز استانی حزب عدالت و توسعه حمله کنند. با این کارها نمی‌توان به جایی رسید. این را بدانند که ما تمام هستی خود را در این راه گذاشته‌ایم».

وی افزود:«آنها قصد دارند آینده ما را تباه کنند، اما ما با هر سرمایه‌گذاری و با هر قدم خود آینده را درخشان می‌کنیم. آنها با اسلحه و بمب‌های گروه های تروریستی آتش خواهند زد و خراب خواهند کرد، اما ما خواهیم ساخت. آنها تلاش می‌کنند با امکانات مالی خود و با بحران‌های اقتصادی ساختگی ما را به زانو درآورند، اما ما با اجرای پروژه ها سعی در فتح قله‌ها خواهیم داشت. آنها به دنبال کشتن هستند، ما به دنبال راهکار حیاتبخش خواهیم بود. ما همه باهم ترکیه را تشکیل می‌دهیم.»

رئیس جمهور ترکیه با تشویق حاضران به مشارکت در رفراندم اصلاح قانون اساسی گفت:«از همین حالا خواهشی از شما دارم برای مشارکت در روند همه پرسی پیش رو! یقین دارم که با تلاش شبانه‌روزی خود، قدم در راه آینده خواهید گذاشت».

وی در بخش دیگری گفت:« ما یک ملت، پرچم، وطن و کشور واحدی هستیم. بنابراین نباید ایستاد، بلکه باید به راه خود ادامه داد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید