متلاشی شدن یک گروهک تروریستی 6 نفره در القطیف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تنها چند روز پس از آنکه حسین الفرج، تروریست تحت تعقیب به دست نیروهای امنیتی پادشاهی سعودی دستگیر شد، یک گروهک تروریستی که 6 نفر از اعضای خانواده الفرج در آن عضو بودند در محله المسوره منطقه العوامیه در استان القطیف متلاشی شد.

منابع امنیتی اعضای این گروه تروریستی را به شرح ذیل معرفی کرده‌اند.

حسین محمد علی الفرج. وزارت کشور اعلام کرده که این فرد در چند عملیات تروریستی از جمله تیراندازی به سوی شهروندان بی‌گناه و اماکن عمومی دست داشته است. او پیش از این به دلیل فعالیت‌های تروریستی‌اش تحت تعقیب نیروهای امنیتی بوده است.

محمد الفرج
محمد الفرج

محمد علی عبدالرحیم الفرج. نام او در لیست 23 نفره‌ افراد تحت تعقیب از سوی وزارت کشور قرار دارد. او پدر حسین الفرج است که چندی پیش دستگیر شد. محمد علی عبدالرحیم از اوباش استان القطیف به شمار می‌آید که بارها رفت و آمد وسایل نقلیه در مناطق مختلف القطیف را مختل کرده است و به اماکن عمومی و خصوصی زیان رسانده‌اند. او به دلیل حمل غیرقانونی سلاح و تیراندازی به سوی شهروندان و نیروهای امنیتی و همچنین تلاش برای درگیر کردن شهروندان و نیروهای امنیتی تحت تعقیب بوده است.

محله المسوره در مرکز القطیف
محله المسوره در مرکز القطیف

عبدالرحيم علي عبدالرحيم الفرج. او سال گذشته و در حین تبادل آتش با نیروهای امنیتی که منزل او در العوامیه را بازرسی می‌کردند، کشته شد. او از جمله کسانی است که در عملیات تروریستی از جمله تیراندازی به نیروهای امنیتی و نیروهای امداد دست داشته است. در نتیجه تیراندازی‌های او، ماجد دلیم القحطانی از نیروهای امدادی، به شهادت رسید و تعدادی دیگر از شهروندان آسیب دیدند. او همچنین تاسیسات عمومی را تخریب کرده و در عملیات سرقت مسلحانه مشارکت داشته است. از او تعدادی اسلحه جنگی و مقدار زیادی مهمات کشف و ضبط شد.

ماجد الفرج- تحت تعقيب
ماجد الفرج- تحت تعقيب

ماجد علی عبدالرحیم الفرج. او که از سوی نیروهای امنیتی تحت تعقیب است تا کنون خود را تسلیم نکرده و نیروهای امنیتی او را به دلیل همکاری با برادرش عبدالرحیم در برخی جنایات تروریستی از جمله تیراندازی به سوی نیروهای امنیتی که منجر به شهادت تعدادی از این نیروها شد تحت تعقیب قرار داده‌اند. او همچنین در عملیات سرقت مسلحانه نیز مشارکت داشته است.

سلمان الفرج - تحت تعقيب
سلمان الفرج - تحت تعقيب

سلمان علی سلمان الفرج. او نیز در لیست 23 نفره‌ افراد تحت تعقیب از سوی وزارت کشور قرار دارد و کماکان به دلیل همکاری با برادرش عبدالرحیم در برخی جنایات تروریستی تحت تعقیب نیروهای امنیتی است.

محله المسوره در القطیف
محله المسوره در القطیف

علی بن احمد الفرج. او پیش از این به همراه حسین الفرج دستگیر شده بود.

خانواده الفرج در محله المسوره العوامیه زندگی می‌کنند. مقامات محلی پیش از اعلام کرده بودند این منطقه تخریب و در یک طرح توسعه به منطقه خدمات عمومی تبدیل خواهد شد تا بتواند مانند سایر شهرها و روستاها از خدمات عمومی برخوردار شود. تخریب محله المسوره بخشی از پروژه‌های توسعه این بخش قدیمی از استان القطیف محسوب می‌شود.

محمد الصفیان یکی از مسئولان محلی منطقه الشرقیه در این‌باره گفت: عمر برخی ساختمان‌های المسوره به بیش از 100 سال می‌رسد و برخی ساخت و سازهای نامناسب و کوچه‌های تنگ در منطقه وجود دارد که عرض آنها تنها یک متر و نیم است. این موضوع سلامت و امنیت ساکنان منطقه را به خطر انداخته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید