برقراری دوباره آتش‌بس در وادی بردی سوریه، این بار با وساطت سفارت آلمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی‌رغم نقض مکرر آتش‌بس در منطقه وادی بردی، نمایندگان رژیم سوریه و گروه‌های مخالف با وساطت فرستاده سفارت آلمان مجددا درباره آتش‌بس توافق کردند.

شبکه "الحدث" به نقل از منابع خبری خود گزارش کرد، فرستاده سفارت آلمان در سوریه و استاندار حومه دمشق با نمایندگان مردمی و نظامی در وادی بردی دیدار کردند تا برای برقراری آتش‌بس میان مخالفان و ارتش سوریه وساطت کنند.

این نشست منجر به امضای توافقنامه جدیدی میان نیروهای نظام و مخالفان برای برقراری آتش‌بس دوباره در منطقه شد.

مهم‌ترین بندهای این توافقنامه توقف کامل عملیات نظامی در منطقه و برقراری کامل آتش‌بس، یک ساعت پس از ورود تعمیرکاران به تاسیسات آبی عین الفیجه است. این تاسیسات در نتیجه بمباران هوایی روزهای گذشته ارتش سوریه کاملا آسیب دیده‌اند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، نیروهای نظام در نبردهای مستمری که در یک ماه گذشته داشته‌اند، توانسته‌اند منطقه وادی بردی در حومه دمشق را محاصره کنند. تاسیسات آبی که آب مورد نیاز پایتخت سوریه را تامین می‌کند در این منطقه قرار دارد.

رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانس‌پرس گفت: نیروهای ارتش سوریه و افراد مسلح هوادار آنها و نیروهای حزب الله لبنان، روز چهارشنبه از جبهه شمالی پیشروی کرده و توانستند وادی بردی را محاصره کنند.

عبدالرحمن افزود: محاصره منطقه زمانی کامل شد که نیروهای نظام توانستند ارتباط مناطق تحت سیطره مخالفان در القلمون را قطع کنند. یک منبع نظامی به فرانس‌پرس گفت: محاصره وادی بردی پس از قطع مسیر القلمون در جبهه شمالی رخ داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید