ارتش یمن: از چند محور وارد صنعا می‌شویم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درگیری‌های شدیدی در مناطق مشرف بر صنعا و در جبهه نهم در جریان است؛ منطقه‌ای که مهمترین دروازه ورود نیروهای دولت قانونی به پایتخت به شمار می‌آید، اگر چه تنها دروازه نیست، به ویژه پس از آن‌که ارتش ملی از طراحی نقشه‌ای برای باز کردن جبهه‌ای جدید برای ورود به صنعا از چند محور پرده برداشت.

طراحی نقشه جدید با تحولات چشم‌گیری در وضعیت میدانی به سود نیروهای دولت قانونی همزمان شده است، به ویژه در ساحل غربی استان تعز به گونه‌ای که این نیروها در حال پیشروی به سمت شهر و بندر المخا هستند. آن‌ها پیش از این موفق شده بودند ذباب و شماری از مواضع استراتژیک در شمال باب المندب را با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی، کنترل کنند.

شبه‌نظامیان در این جبهه، تلفات سنگینی متحمل می‌شوند. کشته شدن محمد مطهر حجر یکی از فرماندهان میدانی و شماری از همراهانش، در جریان درگیری با نیروهای دولتی قانونی در مناطق مشرف بر شهر ساحلی المخا، یکی از آخرین تلفات شبه‌نظامیان بود.

در بخش الوزاعیه واقع در جنوب غرب تعز که شاهد درگیری‌های شدیدی است، نیروهای دولت قانونی موفق به کنترل کوه استراتژیک «السیباره» و پاکسازی آن از حضور کودتاگران شدند. در همین جبهه، مدرسه «الحکمه» و پایگاه «الهشام» نیز به کنترل نیروهای دولتی در آمد.

همچنان در شهر تعز، نیروهای ارتش، مواضع ارتش را در خیابان الاربهین، عصیفره و جبهه شمالی، هدف حمله قرار داده و موفق شدند با کنترل چند موضع، تلفات سنگینی به شبه‌نظامیان تحمیل کنند. شبه‌نظامیان هم با بمباران توپخانه‌ای بی هدف محله‌های شهر واکنش نشان دادند. منابع محلی از کشته و زخمی شدن شماری از غیر نظامیان در حمله شبه‌نظامیان به شهر النور واقع در غرب تعز خبر می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید