یکی از افرادی که در فعالیت‌های تروریستی القطیف دست داشت دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی پادشاهی سعودی یک افراد تحت تعقیب را که در فعالیت‌های تروریستی در استان القطیف دست داشت، دستگیر کردند.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور پادشاهی سعودی اعلام کرد در چهارچوب تلاش‌ها برای رهگیری افرادی که در اعمال تروریستی در القطیف دست داشتند، یکی از این افراد توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. فعالیت‌های تروریستی در القطیف ضمن ایجاد هرج و مرج در منطقه، جان و مال بسیاری از شهروندان بی‌گناه را هدف قرار داده و تاسیسات عمومی را تخریب کرده است.

سخنگوی وزارت کشور در ادامه افزود: یک شهروند سعودی به نام " حسين محمد علي الفرج" که در برخی فعالیت‌های تروریستی از جمله تیراندازی به سوی مردم و تاسیسات عمومی دست داشته، دستگیر شده است.

وزارت کشور سعودی تاکید کرد با همه آنان که گمان می‌برند می‌توانند امنیت کشور را مختل کرده و شهروندان و افراد مقیم در سعودی را از طریق فعالیت‌های تروریستی و دیگر امور مخل امنیت ملی و سلامت عمومی بهراسانند، مقابله می‌کند. همبستگی و همیاری فرزندان مخلص سعودی آنها را در مقابل همه دسیسه‌هایی مجرمانه‌ای که بر ضد این کشور طراحی می‌شود پیروز خواهد کرد و دست مفسدان و اخلاگران را از این کشور قطع خواهد نمود.

این وزارت همچنین از همه افراد تحت تعقیب خواست به شکل داوطلبانه خود را تسلیم نیروهای امنیتی کرده و از همه آنان که اطلاعاتی درباره افراد تحت تعقیب دارند درخواست کرد فورا با شماره تلفن 900 تماس گرفته و اطلاعات خود را با نیروهای امنیتی در میان گذاشته و از جوایز نفیسی که برای این منظور در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند.

بنا به دستور پادشاهی به اطلاعاتی که موجب دستگیری یک متهم تحت تعقیب شود، یک میلیون ریال سعودی پاداش داده می‌شود و اگر این اطلاعات منجر به دستگیری بیش از یک متهم شود، مبلغ پاداشی به پنج میلیون ریال سعودی افزایش داده خواهد شد. در صورتی که اطلاعات ارائه شده، منجر به خنثی‌سازی یک عملیات تروریستی شود، به فرد یا افرادی که این اطلاعات را ارائه کنند، هفت میلیون ریال پاداش داده خواهد شد.

لازم به ذکر است وزارت کشور پادشاهی سعودی در 30 اکتبر تصاویر افرادی را که در عملیات تروریستی القطیف دست داشتند منتشر کرد. این گروه تروریستی متهم است که در استان القطیف و شهر الدمام شهروندان و نیروهای امنیتی را هدف قرار داده و تاسیسات عمومی و امنیتی و اقتصادی منطقه را تخریب کرده و زندگی روزمره مردم را با چالش روبرو کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید