تصاویر وحشتناک..چرا حوثی‌ها این مرد را شکنجه و اعدام کردند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه به العربیه گفتند که حوثی ها یک مرد یمنی را در منطقه الحیمه، از توابع استان اب در جنوب صنعا، پایتخت یمن، در ملاء عام شکنجه و اعدام کردند.
نام این مرد صفوان الجحیفی بود و حوثی‌ها او را به همکاری با نیرو‌های مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن علیه شبه نظامیان متهم کرده بودند.

این منابع گفتند که حوثی‌ها او را به درخت بسته و شکنجه کردند و بعد چند کیلومتر او را با خودرو به روی زمین کشیدند.

تصاویر ارسالی از این جنایت، الجحیفی را نشان می دهد که برهنه و خاک‌آلود از یک پا از درختی آویزان است.

این منبع به العربیه گفت حوثی‌ها بدن او را در ملاء عام آویزان کردند تا «ایجاد وحشت کرده و دیگران را از مقاومت در مقابل کودتاچیان و حکومت آنها بترسانند».

رسانه‌های وابسته به حوثی‌ها روز شنبه اعلام کردند که الجحیفی یک جنایتکار بوده است، اما بسیاری از فعالان یمنی این ادعا را دروغ و تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های حوثی‌ها می دانند.

به گزارش فعالان حقوق بشر، حوثی‌ها بارها با انجام جنایت‌های بیشمار به نقض حقوق مردم پرداخته‌اند.

ماه دسامبر سال گذشته، ائتلاف یمنی نظارت بر نقض حقوق بشر اعلام کرد نقض حقوق بشر یا با انجام جنایت‌های عمده از قبیل قتل و ناپدید شدن اجباری و یا با نقض حریم مساجد و سخنرانی‌ها و تبلیغات توهین آمیز صورت می‌گیرد.

اقدام‌های ضد حقوق بشر نه فقط علیه مردان، که زنان را هم شامل می شود، به ویژه زنانی که شوهرانشان را حوثی‌ها دستگیر کرده و آنها را به خود گذاشته تا تنها نان‌آور خانه باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید