اعدام وحشیانه 10 سرباز سوری توسط داعش با زیر گرفتن آنها با تانک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیکارجویان داعش با ابداع شیوه وحشیانه جدیدی برای کشتن انسان‌ها، 10 تن از سربازان ارتش سوریه را در دیرالزور با تانک زیر گرفتند.

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش کرده است که همزمان با شدت گرفتن درگیری میان نیروهای ارتش سوریه و پیکارجویان داعش در شهر دیرالزور، نیروهای داعش اقدام به آتش زدن تایر و بشکه‌های نفت کرده تا با دود حاصل از آن، عملیات هوایی ارتش سوریه را مختل کنند.

همزمان با درگیری زمینی نیروهای ارتش و داعش، هواپیماهای روسی و سوری عملیات پشتیبانی هوایی را انجام می‌دهند.

پیکارجویان داعش در هجومی که شدیدترین هجوم در یک سال گذشته توصیف شده، توانستند مناطق تحت سیطره ارتش سوریه را در شهر دیرالزور به دو نیم کرده و ارتباط فرودگاه نظامی دیرالزور و شهر را قطع کنند.

داعش از آغاز سال 2014 تا کنون، بیش از 60 درصد شهر دیرالزور و مناطق افراد را در اختیار دارد و از آغاز سال 2015 توانسته حلقه محاصره این شهر را کامل کند. دیرالزور تنها شهری است که در آن نیروهای ارتش سوریه در محاصره داعش قرار دارند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه از آغاز درگیری‌های دیروز تا کنون 151 نفر جان خود را از دست داده‌اند. این افراد شامل 30 شهروند عادی، 46 نفر از نیروهای ارتش سوریه و 75 پیکارجوی داعش هستند.

یکی از اعضای تیم خبری محلی "دیرالزور 24" گفت که پیکارجویان داعش 10 نفر از نیروهای ارتش سوریه را اسیر کرده و "به شکل وحشیانه‌ای" اعدام کرده‌اند.

این عضو دیرالزور 24 افزود: داعش این 10 نفر را با تانک زیر گرفته است و اگر بتواند افراد دیگری از ارتش را زنده دستگیر کند، جنایات بیشتری انجام خواهد داد. این موضوع مایه نگرانی شدیدی شده است.

از سوی دیگر برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد از آوریل 2016 از طریق هوا مواد غذایی برای مردم موجود در مناطق تحت سیطره نظام ارسال می‌کند. براساس اعلام سازمان ملل متحد تعداد این افراد 100هزار نفر تخمین زده می‌شود.

درگیری‌های دیروز علاوه بر اینکه ارسال این کمک‌های انسانی را متوقف کرده، فرودگاه دیرالزور را به تنها نقطه‌ای که ارتش سوریه از طریق آن می‌تواند تجهیزات، سلاح و غذا دریافت کند، مبدل کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید