دور جدید تلاش‌های فرستاده سازمان ملل برای ایجاد صلح در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اسماعیل ولد الشیخ، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن دور جدیدی از تلاش‌ها برای ایجاد صلح در این کشور را آغاز کرده است.

در همین راستا اسماعیل ولد الشیخ روز دوشنبه در عدن، پایتخت موقت یمن به دیدار عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری این کشور رفت.

این دیدار با حضور احمد عبید بن ذعر، نخست وزیر، عبدالملک المخلافی وزیر امورخارجه و عبدالله العلیمی رئیس دفتر ریاست جمهوری یمن برگزار شد. عبدربه منصور هادی در این نشست درباره تحولات منطقه و تجربه گفت‌وگوهای ملی که با حضور همه گروه‌ها و احزاب سیاسی یمن و همچنین نمایندگانی از زنان، سازمان‌های مدنی و معلولان با اسماعیل ولد الشیخ گفت‌وگو کرد.

گفت‌وگوهای ملی یمن توانست راه‌حل‌هایی واقعی که نمایانگر مشارکت و همکاری همه یمنی‌ها باشد، برای برون‌رفت از بحران یمن ارائه دهد.

شرکت‌کنندگان در این گفت‌وگوها بر همکاری موثر بین همه یمنی‌ها، مشروعیت قانون اساسی و همکاری جامعه بین‌المللی تاکید کردند. حمایت بین‌المللی از این گفت‌وگوها می‌تواند نقش فرستاده ویژه سازمان ملل را به عنوان حامی دولت قانونی تقویت کرده و مسیر پیاده‌سازی نقشه راه خلیجی و سازوکارهای اجرایی آن را هموار کند.

ولد الشیخ در دور جدید تلاش‌هایش برای ایجاد صلح در یمن، به ریاض، دوحه و مسقط نیز سفر کرد و پیش‌بینی می‌شود به صنعاء و چند پایتخت عربی دیگر نیز سفر کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید