درگیری در وادی بردی آتش‌بس سوریه را تا مرز نقض کامل برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با آغاز دوباره درگیری‌ها در وادی بردی، آتش‌بس در سوریه بار دیگر نادیده گرفته شده و در معرض نقض کامل قرار گرفت.

منابع محلی گزارش داده‌اند که درگیری‌هایی در روستای بسیمه که در اختیار ارتش سوریه و حزب‌الله است، رخ داده و نیروهای مخالف اسد، چند نقطه در نزدیکی این روستا را بازپس گرفته‌اند.

درگیری‌ها گروه‌های تعمیر سیستم‌های پمپاژ آب در منطقه عین فیجه را ناچار به ترک منطقه و نیمه‌کاره رها کردن، تعمیرات این پمپ‌ها کرده است.

با توجه به اینکه سیستم‌های پمپاژ و ذخیره آب دمشق در منطقه عین فجه قرار دارند، به نظر می‌رسد تسلط بر این منطقه هدف اصلی نیروهای ارتش اسد باشد.

ترور احمد غضبان، افسر بازنشسته و مسئول گفت‌وگوهای آتش‌بس، تلاش‌ها برای آرام‌ کردن اوضاع را ناکام گذاشت. ویدیویی که ساعاتی قبل از ترور احمد غضبان منتشر شد، او را به همراه مهندسان و گروه تعمیر در تاسیسات آبرسانی عین فيجه نشان می‌دهد.

غضبان سرتیپ بازنشته ارتش سوریه و متولد منطقه وادی بردی است. او شخصا از سوی بشار اسد مامور شده بود تا نقش میانجی‌گر بین دو طرف درگیری‌ها را داشته باشد. غضبان پس از ورود به تاسیسات آبرسانی عین فيجه و اصلاح منبع اول این تاسیسات، به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد.

در حالی که رژیم اسد گفته افراد ناشناس مسئول ترور غضبان هستند، نیروهای مخالف رژیم اعلام کرده‌اند غضبان در حین عبور از یک نقطه بازرسی در وادی بردی توسط نیروهای نظام و شبه‌نظامیان حزب‌الله کشته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید