اغلب جناح‌های مخالف اسد در اجلاس آستانه شرکت می‌کنند

محمد علوش ریاست تیم مذاکره کننده در آستانه را به عهده خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اغلب جناح‌های مخالف سوری روز دوشنبه 16 ژانویه 2017 اعلام کردند که در اجلاس آستانه شرکت خواهند کرد.

به گزارش العربیه به نقل از شبکه خبری شام، مخالفان سوری پس از تشکیل جلسات مکرر و بحث و بررسی شرایط خود طی چند روز گذشته در آنکارا، نهایتا تصمیم گرفتند که در کنفرانس آستانه شرکت کنند.

بر اساس این گزارش محمد علوش رئیس شاخه سیاسی گروه «جیش الاسلام»، ریاست تیم مذاکره‌کننده مخالف اسد در گفت‌وگوهای آستانه را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش کانال تلویزیونی «الحدث» گروه‌های "فیلق الشام"، "لشکر سلطان مراد"، "الجبهه الشامیه"، "جیش العزه"، "جیش النصر"، لشکر یک ساحلی، تیپ "شهداء الاسلام"، جمعیت "فاستقم" و "جیش الاسلام" در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

این در حالی است که جناح‌های "احرار الشام"، "صقور الشام"، سپاه "الرحمن"، "ثوار الشام"، "ارتش ادلب" و "جیش المجاهدین در این اجلاس شرکت نخواهند کرد.

به گفته این منابع، قرار است گروه‌های مخالف سوری که برای شرکت در کنفرانس آستانه اعلام آمادگی کرده‌اند، اسامی نمایندگان خود را به ترکیه ارائه دهند تا مقدمات سفر آنها برای حضور در اجلاس فراهم شود.

در همین حال ارتش آزاد سوریه اعلام کرده که هدفش و هدف دیگر جناح‌های سوری از شرکت در نشست آستانه تاکید بر ادامه آتش‌بس و دست‌یابی به تعهداتی برای ضمانت ادامه آتش‌بس از سوی رژیم اسد و شبه‌نظامیان همپیمان او در سوریه است.

از شخصیت‌های شرکت کننده در اجلاس آستانه، نام محمد علوش، منذر سراس، نذیر الحکیم، یامن تلجو، سرلشکر احمد عثمان، سرهنگ ابوجمال، اسامه ابوزید و نصر الحریری به چشم می‌خورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید