فرمانده واحد موشکی حوثی‌ها از آموزش این نیروها از سوی ایران و حزب‌الله خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده واحد موشکی شبه‌نظامیان حوثی اعتراف کرد کارشناسان نظامی ایران و حزب‌الله لبنان آموزش حوثی‌ها را بر عهده دارند. به گفته او حوثی ها مناطق شهری را هدف قرار می دهند.

اين فرمانده واحد موشکی حوثی‌ها که از او با نام "ابو محمد" یاد می‌شود، پیش از این خود را تسلیم ارتش ملی یمن کرده بود. بنا به اعترافات ابو محمد، کارشناسنان نظامی ایران و حزب‌الله، نیروهای حوثی را در پادگان‌های سری در صعده آموزش می‌دهند.

ابو محمد سه روز پس از کشته شدن أبو خليل الصليمي، فرمانده واحده موشک‌های بالستیک حوثی‌ها در عملیات نیروی هوایی ائتلاف عربی، خود را تسلیم ارتش ملی کرد.

از أبو خليل الصليمي به عنوان یکی از فرماندهان ارشد حوثی که مسئولیت واحد موشکی به او سپرده شده بود، نام برده می‌شود. در واحد موشکی حوثی‌ها کارشناسان موشکی ایرانی و لبنانی و افسران وفادار به علی عبدالله صالح فعالیت می‌کنند و وظیفه ساخت، نگهداری و پرتاب موشک را برعهده دارد.

منابع نظامی یمن خبر داده‌اند واحد اطلاعات و ره‌گیری در اتاق عملیات هوایی ائتلاف عربی طی روزهای گذشته فعالیت‌ها و ترددهای الصليمي میان استان‌های صنعاء، صعدة و الحدیدة را زیر نظر گرفته و او و 6 نفر از همراهانش را در مکان مناسب مورد هدف قرار دادند.

کشته شدن أبو خليل الصليمي و تسلیم ابومحمد فرماندهان موشکی شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به رئیس جمهور مخلوع یمن، دلیل دیگری بر دخالت ایران و حزب‌الله در بحران یمن است. ابو محمد که در جبهه "نهم" در شمال شرق صنعاء خود را تسلیم کرد، اعتراف کرد که توسط کارشناسان نظامی ایران و حزب‌الله آموزش دیده است.

او همچنین افزود: برخلاف این ادعاها که موشک‌هایی که حوثی‌ها پرتاب می‌کنند، به سوی اهداف نظامی پرتاب می‌شوند، این موشک‌ها نقاط مسکونی را هدف قرار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید