بحرین 3 محکوم به قتل یک افسر اماراتی و دو نیروی امنیتی را اعدام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مقامان بحرین اعلام کردند امروز یکشنبه، 3 نفر را که به قتل یک افسر اماراتی و دو نیروی امنیتی محکوم شده بودند، اعدام کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی بحرین به نقل از أحمد الحمادي، دادستان جرائم تروریستی اعلام کرد: این افراد در 3 مارس 2014 با یک بمب‌ دست‌ساز به نیروهای پلیس در منطقه "الديه" حمله کرده و یک افسر پلیس و دو نیروی امنیتی به نام‌های طارق محمد الشحي، محمد رسلان و عمار عبدو علي محمد را به شهادت رساندند.

به گفته دادستان پس از آنکه دادگاه تجدیدنظر اعتراض این افراد به حکم اعدام را رد کرد، این حکم لازم الاجرا شد و پس از اتخاذ تدابیر قانونی لازم، دادستان کل درخواست اجرای این حکم را کرد.

الحمادی افزود: براساس آنچه قانون مقرر کرده، حکم تیرباران این افراد در حضور قاضی اجرای احکام، نماینده دادستانی، مامور زندان، پزشک قانونی و یک شخصیت دینی اجرا شد.

این سه محکوم در سال 2014 چند بمب دست‌ساز در بزرگراه منطقه الدیه کارگذاری کردند. سپس با ایجاد یک دعوای صوری پلیس را به حضور در منطقه ناچار کردند. با حضور نیروهای پلیس، محکومان این بمب‌ها را منفجر کردند و سه نیروی پلیس را شهید کرده و 13 نفر دیگر را مجروح کردند.

تحقیقات دادستانی بحرین ثابت کرد متهم ردیف اول و دوم، یک گروه تروریستی تشکیل داده‌اند و موفق شده‌اند برخی افراد را به عضویت در این گروه ترویستی ترغیب کنند. افراد جدید عضو شده، تخصص فنی کافی برای ساخت و استفاده از بمب و دیگر مواد انفجاری را داشته‌اند و با ایجاد ناآرامی قصد کشتن نیروهای پلیس و تخریب تاسیسات امنیتی و حیاتی کشور و اخلال در نظم عمومی را داشته‌اند. این گروه تروریستی تعداد قابل توجهی بمب دست‌ساز ساخته و برای هماهنگی عملیات تروریستی جلسات متعددی تشکیل داده بودند.

دادستانی بحرین متهمان را به دادگاه جنایی این کشور تحویل داد و دادگاه سه تن از آنها را به اعدام و دیگران را به زندان ابد محکوم کرده و تابعیت بحرین را از برخی از آنها ساقط کرد.

به دلیل اعتراض محکومان به حکم اعدام، این پرونده به دادگاه تجدید نظر ارجاع داده شد، لیکن این دادگاه نیز با بررسی شواهد و دلایل حکم دادگاه جنایی را تایید کرد.

به گفته أحمد الحمادي، دادستان جرائم تروریستی، این پرونده سه بار به دادگاه تجدید نظر ارجاع داده شده و در هر سه بار، این دادگاه حکم اعدام را تایید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size