ریاض میزبان فرماندهان ارشد نظامی 14 کشور عضو ائتلاف مبارزه با داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با هدف افزایش هماهنگی در نبرد با داعش، فرماندهان نیروهای مسلح 14 کشور عضو ائتلاف بین‌المللی، فردا در ریاض دیدار می‌کنند.

شرکت‌کنندگان در نشست ریاض با توجه به تغییرات و رخدادهای منطقه‌ای، درباره مکانیسم‌هایی که امنیت و ثبات منطقه و جهان را در پی دارد،گفتگو خواهند کرد. تقویت تلاش‌های ائتلاف مبارزه با داعش از دیگر اهداف این نشست است.

سرلشکر ستاد صالح البنیان، فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح پادشاهی سعودی به شرکت‌کنندگان خوشامد گفت و ،این نشست را نشانه واضحی از تلاش مستمر پادشاهی سعودی برای همیاری و مساعدت همه فعالیت‌های بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم و به ویژه داعش که امنیت کشورهای منطقه و جهان را تهدید می‌کند، خواند.

سرلشکر البنیان تاکید کرد که پادشاهی سعودی یکی از بیشترین کشورهایی است که از تروریسم صدمه دیده است ولی در مقابل عزم و اراده جدی‌تری برای مبارزه مستمر با همه اشکال تروریسم از خود نشان داده و همه تدابیر لازم در این‌باره را اتخاذ کرده است.

البنیان مهم‌ترین این تلاش‌ها را مشارکت در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق و سوریه دانست. به گفته فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح پادشاهی سعودی خطر داعش امنیت و ثبات منطقه و جهان را تهدید می‌کند.

صالح البنیان در ادامه گفت: پادشاهی سعودی به شکل مستمر در زمینه‌های امنیتی، فکری،مالی و دیگر زمینه‌ها با کشورهای عضو ائتلاف و دیگر کشورهای جهان در حال هماهنگی است تا بتواند به بهترین شکل ممکن از قدرت سازمان تروریستی داعش کاسته و آن را نابود کند.

فرماندهان ستاد مشترک نیروهای مسلح 14 کشور از اعضای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در نشست ریاض شرکت خواهند کرد. اردن، امارات متحده عربی، آمریکا، بحرین، ترکیه، تونس، پادشاهی سعودی، عمان، قطر، کویت، لبنان، مالزی، مغرب و نیجریه شرکت‌کنندگان در نشست ریاض خواهند بود.

پادشاهی سعودی از اولین کشورهایی بود که پیشنهاد تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش بود و آمادگی خود را برای کمک نظامی، مالی و فکری به این ائتلاف اعلام کرد. در آغاز تشکیل این ائتلاف، ریاض 500 میلیون دلار برای کمک‌های بشردوستانه در عراق اختصاص داد. نیروی هوایی سعودی نیز در عملیات شناسایی و بمباران مواضع داعش به همراه دیگر اعضای ائتلاف مشارکت می‌کند.

گفتنی است که 68 کشور عضو ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش تلاش می‌کنند از طریق قطع کمک‌های لجستیکی و بستن راه‌های منابع تامین مالی داعش و همچنین بمباران مواضع داعش، این سازمان تروریستی را نابود کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید