بمبگذاری محیط و ساختمان دانشگاه موصل توسط داعش

پنتاگون: داعش در موصل نفس‌های آخر را می کشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع عراقی روز شنبه 14 ژانویه اعلام کردند که گروه تروریستی داعش در واکنش به آزاد سازی بخشی از دانشگاه موصل توسط نیروهای این کشور، محیط و ساختمانهای این دانشگاه را بمبگذاری کرده است.

به گزارش العربیه خلف الحدیدی، عضو شورای استان نینوی در مصاحبه با "المدی پرس" گفت اطلاعاتی در دست داریم که داعش تمام محیط دانشگاه و ساختمانهای آن را بمبگذاری کرده است.

روز جمعه فرمانده عملیات «قادمون یا نینوی» اعلام کرد که نیروهای این کشور پس از درگیرهای شدید با شبه نظامیان داعش توانستند وارد دانشگاه موصل شوند.

دانشگاه موصل در بخش مرکزی ساحل جنوبی قرار گرفته است. نیروهای عراقی در این هجوم چندین ساختمان دولتی را از داعش بازپس‌گرفتند.

داعش نیز برای متوقف کردن پیشروی نیروهای مهاجم عراقی به استراتژی منفجر کردن پل‌های ارتباطی رودخانه دجله که مناطق داخلی شهر موصل را با مناطق خارج مرتبط می کند، روی آورد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، نیروهای واکنش سریع توانستند که کوی "یارمجه" در امتداد رودخانه دجله را بازپس گرفته و توانستند ساحل شرقی شهر نزدیک فرودگاه موصل را به کنترل خود درآورند.

منابع شورای استان نینوا می گویند حدود 50 منطقه از مناطق شرق موصل از دست داعش بازپس گرفته شد.

طبق این منابع نیروهای عراقی همچنین بر ساحل شرقی و پل‌های چهارم و پنجم رودخانه دجله تسلط کامل دارند.

این در حالی است که داعش همچنان با عملیات انتحاری و موشک های خمپاره ای مناطق تحت کنترل نیروهای عراقی را مورد هجوم قرار می دهد.

در همین حال وزارت دافاع آمریکا "پنتاگون" ضمن تبریک به نیروهای عراقی به دلیل پیروزی های اخیر در موصل، گفته است که هنوز در موصل کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام بگیرد.

پنتاگون در عین حال تاکید کرده که عمر داعش در موصل به پایان رسیده است و این گروه تروریستی نفس‌های آخر را می کشد.

پنتاگون با تایید خبرهای مربوط به آزاد سازی بخشی از دانشگاه موصل اعلام کرده که نیروهای عراقی ساختمان استانداری نینوی را بازپس گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید