پدر و دختر سرگردان در دریای تاسمانی به استرالیا رسیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مرد نیوزلندی که به همراه دخترش در دریای تاسمانی سرگردان بود، پس از طی کردن بیش از 2 هزار کیلومتر در یک ماه، با یک قایق شکسته به استرالیا رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آلان لانگدوم 46 ساله زمانی که به همراه دختر 6 ساله‌اش قصد مسافرت کوتاهی از کاوهیا به خلیج ایسلند در شرق نیوزلند داشت، با طوفان سهمگینی مواجه شد که باعث درهم شکستن قایق آنها و سرگردانی‌شان در دریای تاسمانی شد.

لانگدوم پس از آنکه یک قایق ماهیگیری آنها در شهر ساحلی اولادولا در 230 کیلومتری جنوب سیدنی پیدا کرد، به رسانه‌های محلی استرالیا گفت: زمانی که خود را با قایقی شکسته و بدون رادار در آن موقعیت یافتیم، متوجه شدیم که گزینه‌های چندانی پیش رو نداریم.

او ادامه داد: در تمام این مدت ما منتظر خوب شدن شرایط جوی بودیم ولی این شرایط هیچ‌گاه خوب نشد و اوضاع جوی در تمام این مدت نامساعد باقی ماند و امواج ما را به سمت جنوب می‌برد. در این شرایط به نظرم رسید که بهتر است از طریق دریای تاسمانی به استرالیا برویم.

با رسیدن آلان لانگدوم و دخترش به استرالیا، عملیات جستجو برای یافتن آنها پایان یافت. آنها چند روزی را در اولادولا ماندند تا قایق شکسته خود را تعمیر کنند و سپس از آنجا به بندر کمبلا رفتند تا با حضور در کمرگ استرالیا امور قانونی مربوطه را انجام دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید