ورود نیروهای عراقی به دانشگاه موصل؛ داعش پل‌ها را منفجر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده عملیات «قادمون یا نینوی» در عراق روز جمعه 13 ژانویه 2016 اعلام کرد که نیروهای این کشور پس از درگیرهای شدید با شبه نظامیان داعش توانستند وارد دانشگاه موصل شوند.

دانشگاه موصل در بخش مرکزی ساحل جنوبی قرار گرفته است. نیروهای عراقی در این هجوم چندین ساختمان دولتی را از داعش بازپس‌گرفتند.

این در حالی است که داعش برای متوقف کردن پیشروی نیروهای مهاجم عراقی به استراتژی منفجر کردن پل‌های ارتباطی رودخانه دجله که مناطق داخلی شهر موصل را با مناطق خارج مرتبط می کند، را ادامه می دهد.

بر اساس این گزارش، نیروهای عراقی بعد از ورود به این دانشگاه تعدادی از واحدهای ساختمانی را در این دانشگاه آزاد کردند.

در همین رابطه سر لشکر عبدالامیر یارالله، فرمانده عملیات نینوی اعلام کرد که نیروهای عراقی پل «الحریه» دومین پل به‌روی دجله را در مرکز شهر موصل آزاد کرده و پرچم عراق را بر آن به اهتزاز در آوردند.

سرلشکر یارالله افزود:«نیروهای عراقی علاوه بر دانشگاه موصل، ساختمانهای حکومتی دیگری را در این شهر از داعش بازپس گرفته‌اند».

وی اظهار داشت:« نیروهای این کشور کوی الفیصلیه که در ساحل رودخانه دجله واقع شده است را به طور کامل از وجود داعش پاکسازی کردند».

خبرنگار العربیه در عراق در گزارشی از آزادسازی کوی صدریه و و برافراشته شدن پرچم عراق بر ساختمان‌های دیگری در این شهر خبر داده است.

به گزارش خبرنگار العربیه در گزارشی گفت که نیروهای ضد تروریسم کوی «الصدریه» را آزاد و پرچم عراق را بر بخشی از ساختمان‌های ادارات دولتی از جمله ساختمان فرمانداری، شورای جدید استان موصل، وزارت کشاورزی، اداره برنامه ریزی شهری، گروه املاک و مستغلات دولت را برافراشتند.

خبرنگار العربیه افزود:«نیروهای داعش تلفات سنگینی را در این مناطق متحمل شدند».

عملیات آزادسازی موصل روز دوشنبه 26 مهرماه با دستور حیدر العبادی نخست وزیر عراق آغاز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید