کشته شدن ۵ کارمند سازمان‌های امداد رسان امارات در انفجار قندهار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی چهارشنبه ۱۱ ژانویه اعلام کرد که ۵ تن از کارکنان سازمان‌های امدادی امارات، در انفجار روز سه شنبه شهر قندهار در جنوب افغانستان کشته شدند.

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس کشور امارات، در بیانیه‌ای، کشته شدن این پنج مسئول که در چارچوب هیئتی دولتی برای اجرای پروژه‌های «انسانی، آموزشی و توسعه‌ای» به قندهار رفته بودند را تسلیت گفت. او خواستار نیمه برافراشته کردن پرچم امارات در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی برای مدت سه روز شد.

مسئولان افغان می‌گویند انفجاری که محل اقامت والی قندهار در جنوب افغانستان را شامگاه سه شنبه هدف قرار داد، به کشته شدن دستکم ۱۲ تن و زخمی شدن ۱۸ تن از جمله جمعه محمد عبدالله الکعبی سفیر امارات در افغانستان انجامید.

شورای همکاری خلیج، حمله تروریستی که محل اقامت والی قندهار را هدف قرار داد، محکوم کرد. این انفجار هنگام حضور هیئت اماراتی در این محل روی داد. هیئت اماراتی برای نصب سنگ بنای شماری از پروژه‌های یاری رسان به مردم امارات، به این منطقه سفر کرده بود.
پلی افغانستان اعلام کرد که مواد منفجره، در تعدادی از مبل‌ها جاسازی شده بود و هنگام شام منفجر شد.

حمله قندهار همزمان با حملات دیگری روی داد که ده‌ها تن را شهر هلمند و در کابل پایتخت افغانستان، کشت و زخمی کرد. در کابل دو مهاجم انتحاری خود را هنگام خروج کارمندان پارلمان منفجر کردند. این دو انفجار به کشته شدن دستکم ۳۰ تن انجامید. گروه طالبان مسئولیت انفجار کابل را بر عهده گرفت.

شایان ذکر است که دولت امارات، شماری از پروژه‌های توسعه‌ای را در شماری از کشورهای عربی، افغانستان و پاکستان، به اجرا گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید