نیروهای اسد و شبه‌نظامیان وابسته به ایران ۳۹۹ بار آتش‌بس را نقض کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع مخالفان سوری روز سه شنبه ۱۱ ژانویه ۲۰۱۷ اعلام کردند که از زمان اعلام آتش‌بس در سوریه توسط روسیه و ترکیه تاکنون رژیم اسد و شبه نظامیان ایرانی همپیمان او بیش از ۳۹۹ بار آتش‌بس را نقض کردند.

توافق بر سر آتش‌بس در سوریه ۱۲ روز پیش با ابتکار کشورهای ترکیه و روسیه و سپس با موافقت رژیم اسد و مخالفان سوری به دست آمد.

مخالفان سوری می‌گویند از زمان اعلام آتش‌بس تاکنون نیروهای اسد و شبه‌نظامیان وابسته به ایران هیچگاه به این آتش‌بس پایبند نبودند و مرتب آن را نقض کرده‌اند.

ائتلاف ملی مخالفان سوری اعلام کرد که موارد نقض آتش‌‍بس از سوی نیروهای اسد و همپیمانان ایرانی‌اش بیشتر در مناطق حومه جنوبی حلب، وادی بردی واقع در حومه دمشق، مناطق اطراف حماه و نیز استان درعا بوده است.

به گفته منابع ائتلاف مخالفان سوری طی این مدت بر اثر نقض آتش بس از سوی رژیم اسد و همپیمانان ایرانی‌اش تاکنون بیش از ۲۷۱ تن جان خود را از دست داده‌اند که از میان این تعداد قربانی ۲۵ تن زن و۳۴ کودک خردسال به چشم می‌خورد.

ائتلاف ملی مخالفان سوری در بیانیه‌ای تاکید کرد که بیشتر موارد نقض آتش بس توسط نیروهای اسد و شبه نظامیان ایرانی وابسته به سپاه قدس در مناطق مخالفان سوری بوده و شامل مناطق تحت کنترل را شامل نشد.

مخالفان سوری در پایان بیانیه خود از شورای امنیت سازمان ملل متحد و طرف‌های ناظر بر آتش‌بس خواستند که عاملان نقض آتش‌بس در سوریه را فورا مجازات کنند.

انتظار می‌رود که مخالفان سوری در نشست مشترک روسیه و ترکیه که قرار است روز چهارشنبه در آنکارا برگزار شود، موضوع مجازات عاملان نقض آتش‌بس و همچنین اعلام شرایط خود برای مشارکت در کنفرانس «آستانه» که قرار است برای ایجاد راه حلی برای بحران سوریه برگزار شود، با مقامات روس و ترکیه گفت‌وگو کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید