کشته شدن تعدادی از فرماندهان عالی‌ رتبه حوثی‌‌ها در استان تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع تلویزیون العربیه در یمن روز سه شنبه 10 ژانویه 2017 اعلام کردند که عبدالکریم نجم الدین، یکی از فرماندهان عالی رتبه حوثی‌ها در منطقه الباب واقع در ساحل غربی استان تعز به دست نیروهای ارتش ملی مقاومت مردمی یمن کشته شد.

طبق این گزارش علاوه بر کشته شدن عبدالکریم نجم الدین طی گیرهای ساحل غربی استان تعز، یکی دیگر از فرماندهان برجسته حوثی‌ها به نام ماجد یحیی المدانی با تعدادی از همراهان خود نیز در منطقه غرب استان آلجوف در بمباران هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی کشته شدند.

در جبهه «البقع» در شرق استان صعده نیز تعدادی از شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح طی درگیری با نیروهای مقاومت مردمی کشته شدند.

بر اساس این گزارش در این درگیری تعدادی از فرماندهان بلند پایه وابسته به عبدالله صالح از جمله سروان جهاد الصباری و ستوان یکم علی الزیدی و ابراهیم الحوثی کشته شدند.

در همین حال فرمانده منطقه 4 نظامی در یمن با اشاره به پیشروی نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن گفت:« ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردی پس از آزادسازی پایگاه نظامی "المعری" در جنوب غرب استان تعز ، اکنون به سوی مناطق شمالی یمن در حال پیشروی هستند و به موازات این پیشروی جنگنده های ائتلاف عربی به بمباران مواضع حوثی‌ها ادامه می دهند».

فرمانده نظامی منطقه 4 تاکید کرد:«شبه نظامیان حوثی در اغلب جبهه ها در حال عقب نشینی و تحمل ضربات سنگین هستند و عملیات نظامی علیه آنها تا آزادسازی کامل یمن از دست آنها ادامه خواهد داشت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید