نیروهای عراقی منطقه الحدباء در شمال موصل را آزاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی عراق روز سه شنبه 10 ژانویه اعلام کردند، در ادامه پیشروی نیروهای این کشور در موصل، مناطق جدیدی واقع در شمال شهر از جمله الحدباء، سهل احمد، المالح و المثنی را از دست داعش آزاد کردند.

این در حالی است که گروه داعش در چارچوب استراتژی دفاع از ورود نیروهای عراقی به داخل شهر موصل همچنان به منفجر کردن پل‌های ارتباطی این شهر ادامه می دهد.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از منابع نظامی عراق، نیروهای امنیتی این کشور طی 24 ساعت گذشته توانستند ساختمان‌های منطقه الحدباء واقع در محور شمالی موصل را به صورت کامل از دست شبه نظامیان داعش آزاد کنند.

این در حالی است که شبه نظامیان داعش یکی از مهمترین پل‌های ارتباطی شهر موصل معروف به "پل پنجم" را برای جلوگیری از پیشرفت نیروهای عراقی منهدم کردند. با انهدام پل چهارم شهر موصل، شمار پل‌هایی که تاکنون توسط داعش در موصل منفجر و منهدم شده‌اند به 3 پل رسیده است.

شهر موصل دارای 5 پل بزرگ و اصلی است که تاکنون داعش 3 پل مهم و اصلی را منفجر کرده است.

در همین حال زهیر حازم سخنگوی «مرزبانان نینوا» با تایید خبر پیشروی نیروهای عراقی در بخش‌هایی از موصل گفت:« گفت که گردان‌های 16 و 17 بخش مبارزه با تروریسم با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف بین المللی توانستد منطقه الحدبا را آزاد و تلفات سنگینی به شبه نظامیان داعش وارد کنند.

طبق این گزارش نیروهای مبارزه با تروریسم عراق نیز موفق شدند محله «المثنی» در کرانه چپ موصل را از چنگ داعشی‌ها آزاد و بر آن را به کنترل خود در آورند.

عملیات آزادسازی نینوا از سپتامبر سال گذشته به دستور حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی متشکل از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی «حشد الشعبی و الحشد الوطنی» و پیشمرگه‌های کردستان عراق، صدها کیلومترمربع و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ داعش آزاد کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید