4 کشته و 15 زخمی در پی زیر گرفتن سربازان اسرائیلی توسط یک جوان فلسطینی با کامیون

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک جوان فلسطینی با کامیون تعدادی از سربازان اسرائیلی را زیر گرفت و 4 نفر آنان را کشته و 15 نفر دیگر را مجروح کرد. حال دو نفر از مجروحان وخیم است.

پلیس اسرائیل اعلام کرد یک کامیون تعدادی از شهروندان را در بخش قدیم بیت المقدس زیر گرفته است. در نتیجه این حادثه 4 سرباز اسرائیلی کشته و 15 نفر دیگر مجروح شدند.

پلیس اسرائیل این حادثه را عمدی خواند. میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس به رادیو اسرائیل گفت این یک عملیات هجومی بوده و راننده کامیون به ضرب گلوله سربازان کشته شده است.

روزنفلد افزود: این سربازان از یک اتوبوس در منطقه‌ای در نزدیکی بخش قدیمی بیت‌المقدس پیاده شده بودند. به گفته راننده اسرائیلی اتوبوس، این سربازان قبل از آنکه کامیون آنها را زیر بگیرد، بنا بود از منطقه دیدن کنند.

اوراژنس اسرائیل نیز گفت که 15 نفر دیگر در این حادثه مجروح شده‌اند و حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

در پی این حادثه، پلیس اسرائیل انتشار هرگونه اخبار درباره ماهیت و جزئیات این هجوم و همچنین هویت راننده کامیون را ممنوع اعلام کرد.

منابع فلسطینی می‌گویند، عامل این هجوم جوانی فلسطینی از اهالی منطقه جبل المكبر در بخش شرقی بیت‌المقدس بوده است.

از ابتدای اکتبر 2015 درگیری‌های زیادی میان دو طرف رخ داده و در اثر آنها 247 نفر از فلسطینی‌ها کشته شدند. این درگیری‌ها که به صورت تیراندازی و یا حمله با چاقو بوده، منجر به مرگ 40 اسرائیلی و دو آمریکایی و یک اردنی و یک سودانی و یک شهروند اریتریایی شده است.

پلیس اسرائیل تاکید کرده است که بیشتر فلسطینیانی که قصد حمله به اسرائیلی‌ها را داشته‌اند به ضرب گلوله نیروهای پلیس و یا ارتش اسرائیل کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید